Про це в коментарі «Вголосу» повідомила представник групи «Захист тварин у Львові» Наталія Вишневська.

«До нас звернулися жителі Буська, які повідомили про те, що в пересувному звіринці під назвою «Аріна» в доволі поганих умовах перебувають червонокнижний пелікан рожевий і дві собаки породи хаскі. Ми вирішили розібратися в проблемі, але не змогли остаточно все перевірити. Адже вчора звіринець поїхав із міста, і наразі ми не знаємо, де він перебуває», – розповіла еколог.

Вона також додала, що пелікана рожевого внесено до Червоної книги України і додатків Бернської та Боннської конвенцій. Натомість інформація про це не зупиняє підприємців робити бізнес на рідкісних тваринах.

«Відповідно до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», утримання диких тварин у неволі допускається тільки в разі створення для них відповідних умов. Окрім того, потрібен спеціальний дозвіл від центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища. Радше за все, такого документа керівництво пересувного звіринця не має», – наголосила Наталія Вишневська.

Еколог сказала, що боротися з поганими умовами утримання тварин у пересувних звіринцях доволі складно, адже такі заклади намагаються уникати зустрічей зі зоозахисниками і довго не затримуються на одному місці.

Окрім того, за словами представника групи «Захист тварин у Львові», з минулого року в країні триває мораторій на перевірки пересувних звіринців і цирків.

«Мораторій на перевірки було введено торік, а цього року Верховна Рада подовжила його термін до червня 2015-го. Через це потрапити в такий звіринець і побачити, в яких умовах живуть тварини, неможливо», – підкреслила еколог.

Наразі представники групи «Захист тварин у Львові» з’ясовують, куди саме поїхав звіринець «Аріна».

Екологи закликають мешканців області не бути байдужими і за наявності інформації про місце перебування звіринця «Аріна» телефонувати до Державної екологічної інспекції у Львівській області (032) 238-73-70, а також до ГУМВС у Львівській області (0322) 258-61-06.