Нардеп наголосив, що опоненти Комуністичної партії України, свого часу, «фактично дискредитували всіх лідерів, які могли б в тій чи іншій мірі, бути взірцем для наслідування молоді».

«Тому потрібно дуже обережно ставитись до історії і до своєї держави. Те, що стосується Бандери і Шухевича як людей, які впливали на історію нашої країни, то я не рахую, що людей, які співпрацювали з фашистським режимом, потрібно вивчати на сторінках історії. Можливо, якимось штрихом люди повинні розуміти, а особливо молодь, якою була їхня роль в історії нашої країни, але це не означає, що ВВВ потрібно приділяти одну сторінку, а таким псевдогероям як Бандера і Шухевич потрібно відводити три-чотири сторінки як це у нас було при режимі Ющенко», – пояснив свою думку комуніст.

Він додав, що у підручниках з історії потрібно відновити історичну справедливість.

«Люди повинні отримувати достовірну інформацію. Потрібно вивчати героїв, а не зрадників. Зрадникам не повинно бути місця у підручниках з історії», – сказав Спиридон Кілінкаров.

Як відомо, імена українських військових та політичних діячів Степана Бандери та Романа Шухевича Міністерство освіти і науки, молоді та спорту вилучило з переліку осіб, про яких треба знати, аби скласти цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання з історії України. Лідерів українського націоналістичного підпілля 1930-1940-х рр. упорядники тестів замінили на Миколу Щорса і Юрія П’ятакова.

Джерело: УНН