Традиційно для себе, як це вже було в часи Януковича, Львівський міський голова Андрій Садовий «ліг» під центральну владу й обіцяв їй цілковиту підтримку, взамін на сприяння у знищенні місцевого самоврядування довкола Львова. Єдиними львів’янами, чиї інтереси при цьому було враховано, стали олігархи брати Дубневичі.

На вихідних Андрій Садовий провів онлайн-зустріч із президентом України Володимиром Зеленським. Як стало відомо «Вголосу» від одного з учасників цієї розмови, аудієнцію із гарантом міський голова наполегливо випрошував впродовж цілого тижня, однак не отримував відповіді. І тільки напередодні Зеленський виділив час, щоб поспілкуватися зі Садовим «Скайпом».

Співрозмовник «Вголосу» зазначає, що під час розмови із Зеленським Садовий скаржився на «бандитів», які начебто заважають йому працювати в місті, й просив про підтримку – особисто від президента і від його команди в Уряді та Парламенті. Взамін за це міський голова обіцяв гаранту підтримку свого медіахолдингу «Люкс» (24 канал, Радіо Люкс, Захід.нет) і голосування фракції «Голос» в Парламенті за необхідні «Слузі народу» закононопроекти (зі спонсорами «Голосу» Садовий, як уже повідомлялося, розрахувався так званим «сміттєпереробним» заводом – про це детальніше у попередній публікації).

Одним із питань, в яких Садовий просив підтримки Зеленського, стало створення Львівської ОТГ, яку мер просуває всупереч волі очільників місцевих громад і їхніх мешканців.

Цю інформацію на своїй сторінці у мережі підтвердила й народний депутат України 8 скликання Оксана Юринець. Екснардеп зауважила, що Садовий домагається примусового приєднання довколишніх громад до Львова, а при цьому залишає «зелене світло» тільки для створення Сокільницької ОТГ.

Як відомо, Андрій Садовий лобіює приєднання до Львова 20 довколишніх місцевих громад. Більшість із цих громад виступають категорично проти такого об’єднання, наголошуючи, що не бачать перспективи в співпраці із цим міським головою. Садовий же у відповідь на критику заявляє, що «об'єднання громад не влаштовує тільки місцевих феодалів, які відчули, що втрачають свої володіння і громада може стати незалежною від їхніх подачок».

Однак, на практиці це виглядає по-іншому – якраз сам Садовий з цими «місцевими феодалами» і співпрацює. Намагаючись закріпачити всі довколишні громади, міський голова готовий «оминути» лише Сокільники і Муроване, які належать до виборчого округу №118 – так званої «вотчини» місцевих олігархів братів Дубневичів.

Минулого тижня проти свавілля Садового збунтувалися мешканці смт. Брюховичі, с. Бірки, с. Домажир, с. Ясниська та с. Рясне-Руське. Очільники цих громад написали спільне звернення до Уряду з вимогою не приєднувати їх до Львова, а дозволити утворити Брюховицьку ОТГ. Сьогодні, 25 травня, мешканці цих населених пунктів, разом з громадою Винників, які також виступають за створення своєї окремої Винниківської ОТГ, відправилися із пікетом до Офісу президента у Києві.

Міський голова Винників Володимир Квурт у коментарі «Вголосу» зазначив, що план об’єднання, який пропонує мерія Львова, у результаті знищить і місцеві громади, і перспективу розвитку самого Львова. За його словами, громада Винників виступає за створення власної ОТГ для того, щоб у майбутньому сформувати агломерацію Великого Львова.


Пікет винниківської та брюховицької громад під Офісом президента України, 25 травня 2020 року

«Позиція винниківської й брюховицької громад, які сьогодні присутні біля Офісу президента, дуже проста: ми хочемо, щоб почули нашу думку. Більше того, ми вважаємо, що формування громад на приміських територіях як основа майбутньої агломерації Львова - це більш перспективний шлях, ніж просто створення ОТГ в дуже обрізаному варіанті, який пропонує мерія Львова. Їхня ідея закриває перспективу розвитку і Львова, і наших міст. А для Винників це взагалі величезна проблема, бо в результаті ми просто зникнемо з мапи. Ми залишимося без самоврядування, тобто нічим не будемо відрізнятися від багатьох колишніх населених пунктів, які вже входять до складу Львова й позбавлені уваги та піклування. Цього допустити якраз і не хоче громада. Ми «за» співпрацю, ми «за» розширення Львова, але не таким насильницьким, руйнівним і безперспективним шляхом, як це пропонує львівська мерія. Ми хочемо об’єднатися зі збереженням місцевого самоврядування і рівних партнерських відносин», - зазначив Квурт.


Пікет винниківської та брюховицької громад під Офісом президента України, 25 травня 2020 року

Більше про зв’язки Садового з партіями «Голос» та УГП, а також їхнє партнерство із владою Зеленського читайте у попередніх матеріалах: «Слуга Зеленського чи Медведчука?», Нічого особистого — тільки бізнес!