У Конгресі за зачиненими дверима допитали співробітника Держдепартаменту США Девіда Холмса. Він повідомив про дзвінок між Дональдом Трампом та американським послом в ЄС Гордоном Сондландом, під час якого заявив, що Володимир Зеленський зробить "усе, що його попросить" Трамп.

Про це повідомляє The New York Times.

Як зазначає видання, ця розмова відбулася через день після розмови президентів України та США, 22 липня 2019 року. В цей час посол США в ЄС перебував у Києві, щоб зустрітися з українськими посадовцями.

За словами Голмса, Трамп запитав Сондланда, чи погодився президент України провести розслідування проти його політичних опонентів, на що посол відповів ствердно. Сондланд також додав, що Володимир Зеленський "заглядає вам до рота" (в оригіналі "loves your ass") і проведе розслідування та "все, що ви його попросите".

Працівник американського посольства в США також запитав Сондланда, чи справді Трампу було байдуже на Україну, на що той відповів, що Трампа хвилюють лише "важливі речі". Серед них — розслідування, які намагався розпочати особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані, оскільки вони зачіпали його клієнта особисто.

Нагадаємо, у США федеральна прокуратура почала розслідування стосовно особистого адвоката Трампа.