Такі головні зміни відбудуться в цьому червні, пише «Сегодня».

І знову довгі вихідні

У травні українці за рахунок свят і так відпочивали на кілька днів більше, ніж зазвичай. У червні ситуація з додатковими вихідними повториться. Так, 28 червня в країні буде відзначатися День Конституції України. 28 червня припадає на четвер, тому відпочивати українці будуть з 28 червня по 1 липня включно.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів, робочий день – п'ятницю 29 червня, перенесуть на суботу – 23 червня, щоб українці змогли отримати довгі вихідні.

Може зрости ціна на газ для населення

1 червня закінчується термін дії постанови уряду, яка регулює вартість газу для населення. У Кабміні повинні перерахувати тарифи, адже якщо до 1 червня дію постанови не продовжать, ціни на газ значно виростуть – з 6,9 грн за м куб. до 10 грн за м куб.

Як відомо, Кабмін залишив незмінним тариф на газ для населення до червня 2018 року, продовживши дію постанови «Про затвердження Положення про покладання спеціальних зобов'язань на суб'єктів ринку газу». Термін дії постанови закінчувався 1 квітня.

Якби Кабмін його не продовжив, у країні довелося б переглядати ціни на газ через те, що вступив би в силу інший документ – постанову від 22 березня 2017 року. Однак в методиці, запропонованій в цій постанові, не враховується вартість закупівель газу з-за кордону – той самий «імпортний паритет», а формула перегляду ще не готова.

Рішення про те, як саме буде враховуватися імпортний паритет, Україна прийме після консультацій з МВФ, Світовим банком і Європейським Енергоспівтовариством. Раніше в МВФ відзначили: ціна на газ для населення повинна дорівнювати ціні для імпортерів. Це питання залишається під пильною увагою Фонду.

Тим часом, у «Нафтогазі» запропонували залишити тариф незмінним, але зробити так, щоб ціни в 6,9 грн поширювалися тільки на соціальну норму; те, що українці споживатимуть понад цю норму, буде коштувати на 60-65% дорожче.

Відзначимо, рішення Кабміну стосуються тільки цін газу для населення. Ціну газу для промисловості формує ринок.

У столиці може подорожчати холодна вода

У Києві можуть істотно вирости розцінки на холодну воду: в середині травня оголошення про плани змінити тариф на водопостачання і водовідведення з'явилося на сайті «Київводоканалу».

Зараз 1 куб. м холодної води для жителів столичних багатоповерхівок обходиться в 15,49 грн (з них – 8,28 грн ми платимо за 1 куб. м водопостачання, 7,21 грн – за 1 куб. м водовідведення). У червні розцінки можуть зрости трохи більше, ніж на гривню: до 16,7 грн/куб. м. У той же час, поки це знаходиться на стадії обговорення.

За борги по комуналці повинні посилити відповідальність

З 10 червня має вступити в силу новий закон «Про житлово-комунальні послуги», згідно з яким суттєво зростає відповідальність українців за непогашену заборгованість по комунальним платежам.

Закон передбачає нарахування пені за кожний день прострочення оплати, обмеження і навіть припинення надання послуг.

Дітей зарахують до перших класів

Нещодавно в рамках освітньої реформи, в уряді змінили правила зарахування дітей до шкіл. Так, для того, щоб відправити дитину в перший клас, потрібно подати всі необхідні документи до 31 травня.

За словами міністра освіти Лідії Гриневич, з 5 по 10 червня пройде відбір дітей на вільні місця шляхом жеребкування, а вже 15 червня дітей зарахують до школи.

Нагадаємо, що згідно з новими правилами зарахування дітей, пріоритет віддається зарахуванню дітей в школи за місцем реєстрації, але якщо батьки хочуть відправити свою дитину в іншу школу, вони також можуть подати документи в вподобаний ними навчальний заклад, правда, там їх будуть вибирати методом жеребкування.

Нова форма дозволу на проживання

З 1 червня вид на проживання в Україні будуть видавати в формі ID-карти.

«Уряд затвердив новий зразок бланка дозволу на проживання та порядок його оформлення і видачі. Постанову прийнято на виконання вимог Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус «з метою впровадження оформлення і видачі іноземцям і особам без громадянства дозволу на проживання в формі картки, що містить безконтактний електронний носій», – йдеться в повідомленні на сайті Кабміну

При цьому дозвіл на проживання, який не містить безконтактного електронного носія, оформлений і виданий на підставі документів, поданих до 1 червня 2018 року, діє протягом терміну, на який він був виданий.

Початок літа буде спекотним і сухим

Погода цього року видалася дуже і дуже непередбачуваною, тим не менш, синоптики вже розповіли, чого чекати від першого місяця літа. Червень обіцяє бути жарким і сухим, температура повітря вдень буде близько +28 градусів, правда, ночі будуть більш прохолодними – всього до +15 градусів.

На початку червня дощів не передбачається, але під кінець місяця прогнозують сильні зливи.

 

«Вголос»