«Зустрічі, яка планувалася на цьому тижні, не буде. Незважаючи на всю підготовчу роботу, між політичними директорами і міністрами немає домовленості щодо того, що прогресу досягнуто досить, щоб ця зустріч відбулася. Вона повинна була відбутися в нормандському форматі. Але вона буде перенесена на кілька тижнів», – заявив Брок, повідомляє «УНІАН».
Голова комітету Європарламенту також зазначив, що «більше не є оптимістом, тому що не було досягнуто домовленостей щодо достатньої кількості пунктів, які, дійсно, могли б мати значення для результату».
«Часто глави держав збираються разом, але не досягають результатів, як це було в Мілані», – підкреслив Брок.
Головним пунктом, який повинен бути виконаний, є закріплення україно-російського кордону, вважає Брок.
«Ми бачимо, що на сході України знаходиться 7 тис. 500 російських солдатів. Ми бачимо, що головний пункт угоди – це закріпити кордон, тому що це стає замороженим конфліктом. Чи він вже є таким», – зазначив він.
Раніше сьогодні проходила зустріч глав МЗС Німеччини, України, Франції та Росії, на якому обговорювалися умови для можливої майбутньої зустрічі лідерів країн в Астані.
Представник МЗС ФРН Мартін Шефер заявив, що важливими пунктами переговорів є проведення демаркаційної лінії між позиціями українських військ і проросійських сепаратистів на сході України, виведення і розосередження особливо важких озброєнь і дотримання режиму перемир’я.