Про це заявив речник міністерства закордонних справ Німеччини Мартин Шефер передає «Громадське» з посиланням на агентство «AFP». 

Він повідомив, що «враховуючи невирішені ключові проблеми, практично неможливо провести ґрунтовну підготовку» за час, який залишився. При цьому Шефер зазначив, що якщо на вечірньому засіданні будуть узгоджені конкретні подальші кроки, до «дата немає значення».

Зокрема у Берліні міністри спробують досягти згоди щодо питань проведення демаркаційної лінії між українською армією та сепаратистами на Донбасі, відведення важкого озброєння та дотримання режиму перемир’я. 

10 січня канцлер Німеччини Ангела Меркель повідомила президенту Росії Володимиру Путіну, що для проведення зустрічі в Астані потрібний прогрес у реалізації домовленостей, досягнутих у Мінську у вересні.

Президент Франції Франсуа Олланд заявив, що поїде в Астану, тільки якщо є шанс на просування вперед у розв’язанні кризи.

За останніми даними ООН, уже понад 4800 людей загинули від квітня 2014 року внаслідок боїв між урядовими силами і проросійськими сепаратистами на Сході України.

Як відомо, «нормандський формат» переговорів передбачає участь представників Росії, України, Франції та Німеччини.