Міністр юстиції Роман Зварич виступає за скасування внутрішнього паспорта громадянина України. Про це він заявив у вівторок у Харкові, виступаючи на конференції «Проблеми правового забезпечення економічної і соціальної політики України».

За словами Зварича, він відмовився завізувати розроблений Мін'юстом проект закону про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України, тому що перелік документів, що міститься в ньому, включав, зокрема, внутрішній паспорт громадянина України.

«Я не міг погодитися із самою концепцією, що була закладена в цей законопроект - це, вважайте, політична позиція міністра юстиції», - сказав Зварич.

На думку Зварича, інститут внутрішнього паспорта є невиправданим, і оскільки прописка скасована за рішенням Конституційного суду України, немає ніякої причини зберігати цей інститут.

Нагадаємо, що депутат Євгеній Гірник пропонує Верховній Раді ввести єдиний паспорт громадянина України, анулювавши закордонний і службові паспорти. Проект також пропонує вивести паспортну службу зі структури МВС і підпорядкувати її Мін'юсту.

Раніше депутат Ради Микола Онищук пропонував парламентові ввести паспорт, який би з'єднав у собі 4 документи: паспорт громадянина України, паспорт для виїзду за кордон, проїзний документ дитини і посвідчення про приналежність до громадянства України.

Зараз діє «Положення про паспорт громадянина України», затверджене Постановою Ради від 2 вересня 1993 і «Положення про паспорт громадянина України для виїзду за кордон», затверджене Указом Президента від 28 жовтня 1993 року.

ProUa