Міністр юстиції Роман Зварич вважає, що ліквідація Державтоінспекції потребує законодавчого втручання. Як передає УНІАН, на прес-конференції міністр підкреслив, що це питання не одного дня, оскільки необхідно внести зміни до ряду нормативно-правових актів, зокрема і змінити українське законодавство.

"Це потребує цілої адміністративної реформи в Міністерстві внутрішніх справ", - сказав Зварич.

Міністр не бачить нічого поганого в рішенні Президента ліквідувати ДАІ. Він послався на досвід багатьох західних країн, де немає відповідної служби і цю функцію виконує поліція. Зварич розповів, що зокрема в США існує патрульна служба, але вона має повноваження поліцейських і наприклад може арештувати порушника на дорозі в той час як ДАІ цього зробити не може.

Він також сказав журналістам, що сьогодні на його переконання лише 1 з 10 працівників ДАІ можуть дати відповідь на запитання на якій підставі вони зупинили водія. Зварич зауважив, що вони можуть це зробити лише посилаючись на закон про міліцію, а більшість "даїшників" на думку міністра цього не знають.

Як повідомлялося, 18 липня під час засідання колегії Міністерства внутрішніх справ України Президент України Віктор Ющенко вирішив ліквідувати в Україні Державну автоінспекцію через корумпованість цього відомства.

"Я прийняв рішення – ніякого ДАІ більше в Україні не буде. За одну добу прошу підготувати проект указу", - сказав Ющенко.

ІА "Гаряча лінія"