Міністерство юстиції ініціює створення служб домашніх вихователів для сприяння наданню послуг по догляду за дітьми вдома.

Про це сказано в повідомленні прес-служби Мін'юсту з посиланням на розроблений Департаментом соціального, трудового і гуманітарного законодавства Мін'юсту законопроект.

Проектом передбачається, що домашні вихователі будуть здійснювати свою діяльність за трудовим договором і на підставі ліцензії.

У проекті передбачене надання права на фінансову допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку з одночасним правом трудової зайнятості батьків, а також введення соціального патронату над усіма категоріями родин, що мають дітей у віці до 18 років.

За рахунок коштів державного бюджету й інших джерел, передбачених законодавством, буде здійснюватися фінансове забезпечення державної підтримки родин у вихованні дітей.

Відповідно до законопроекту, право на державну підтримку матимуть родини, що проживають на території України і мають дітей у віці до 18 років чи дітей, що продовжують навчання, до досягнення ними 23 років.