На його переконання, соборність держави може вберегти тільки український народ, який є носієм державницьких устремлінь, натомість політики, керуючись своїми вузькопартійними інтересами, немало зробили для того, щоб ці сепаратистські настрої в окремих частинах держави проростали.

«Останні вибори до місцевих органів влади продемонстрували полярність симпатій українців. Якщо моя рідна Галичина в переважній більшості підтримала представників ВО «Свобода», а схід – Партію регіонів, програми яких щодо векторів політичного розвитку інколи діаметрально різняться, то це не означає, що політикам потрібно ділити державу. Скоріше навпаки – політикам треба ще більше працювати над її об’єднанням. Партія регіонів відкрита до політичної конкуренції. Власне це і засвідчили вибори до місцевих рад», - наголошує Петро Писарчук.

За його словами, хоча Партія регіонів є провладною у державі, на місцевих виборах на Львівщині адмінресурс працював проти Партії регіонів та її представників.

«Ми поважаємо вибір галичан і ніколи не допускали собі принизливих, ненависницьких промов на адресу своїх політичних конкурентів. Натомість заклики та висловлювання політиканів місцевого штибу на адресу легітимно обраної центральної влади, яку визнав цілий світ, граничать з провокаціями, є поза законом і не мають нічого спільного з демократичними засадами побудови держави. Але найголовніше те, що вони принижують виборців, громадян України, руйнують довіру між ними», - вважає Петро Писарчук.

За словами нардепа, Україна та політичні симпатії українців різні, дуже часто перемінливі, але в цьому сила, а не слабкість країни. «Це різноманіття, що має під собою історичне коріння, політики мають навчитися використати для розвитку та єдності держави, а не її руйнації. Якщо ми будемо думати, не яку посаду обійматимемо особисто, а прагнути добра людям, то соборності держави не буде ніяких загроз», - зазначає П. Писарчук.

На його переконання, і на сході, і на заході країни люди хочуть справжніх реформ, демонтажу розбухлого адміністративного апарату, свободи підприємництва, знищення корупції, подолання бідності

«Мені нерідко доводиться чути закиди, мовляв, Ваша партія вже рік при владі, а що змінилося на Львівщині? Можу погодитись, що змінилося небагато, але й часу пройшло ще замало. До того ж наших висуванців у владі можна на пальцях порахувати. На жаль, і ми допустили кадрові прорахунки, але знаю на прикладі своїх рідних Перемишлянського і Золочівського районів, що там сформовані команди, які обов’язково вже цього року доб’ються докорінних змін в інтересах людей. Мені як і багатьом львів’янам не завжди є зрозумілими кадрові призначення на важливі посади колишніх ярих опонентів Президента України Віктора Януковича. Але з іншого боку це є свідченням нашого прагнення до політичного консенсусу на Львівщині. Якщо ці новоявлені «прихильники» Віктора Януковича будуть працювати на державу, ми їх підтримаємо. Коли ж буде навпаки – мовчати ми не будемо.

Це спільна проблема всіх партій – брак державницького, підготовленого кадрового резерву», - наголошує Петро Писарчук.

На переконання Петра Писарчука, у День Соборності треба забути про політичні протиріччя, не смакувати помилок опонентів, а думати про майбутнє дітей та онуків.

«Всі політики є в боргу як перед Україною, так і перед її народом. Не шукаймо ворогів в своєму домі, а об’єднуймося заради подолання тих викликів, які повстали сьогодні перед нами. Ми всі різні, по-різному любимо свою державу, яка в нас одна і яка нас об’єднує», - заявляє Петро Писарчук.