„Шановні депутати!
У цей момент, коли перед стінами міської ради відбувається страйк студентської солідарності, Сашко Ломако, студент Чернігівського педагогічного університету, сидить під арештом. Доблесні правоохоронці підкинули Сашкові вибухівку та фальшиві гроші і тепер влада намагається посадити 19-річного хлопця на термін від 3 до 15 років. 15 років ― це ціна за право мати власну думку і не боятися її висловлювати.
На жаль, це не поодинокий випадок. У цей час під арештом у різних містах перебувають близько 20 студентів. Продовжуються обшуки офісів громадських організацій, студентів виключають з університетів і одразу забирають в армію. Кількість моральних і фізичних пресувань з боку працівників СБУ та МВС важко перелічити. Хвиля міліцейського свавілля захлинула Україну.
Ми, студенти Львівських навчальних закладів, сьогодні об'єдналися, аби зупинити репресії проти наших колег. Ми запевняємо центральну владу: вам нас не здолати, ви можете
посадити одного студента, двох, трьох, але акцій студентської солідарності вам не зупинити. Ваш час пройшов. Ви повинні піти...
Нарешті, Ми від Вас, міських депутатів, не просимо, а вимагаємо визначитись. Пора вибирати: ви можете підтримати ще наразі чинну владну і закривати очі на те, як поводиться вона з нами та нашими колегами у всіх регіонах України. З іншого боку, ви можете підтримати нас, ви можете засудити побиття, незаконні арешти, підкидання вибухівок та інші репресивні заходи проти молоді. Сьогодні садять нас - завтра серед тих, кого арештують за інакодумство, можуть бути ваші діти.
Ви маєте право на вибір.
І наприкінці. Безумовно ви маєте вплив на правоохоронців. Використайте це на свій розсуд. Ми просимо передати їм лише одну фразу: "Припиніть репресії - ми даруємо вам свободу!"
Учасники страйку студентської солідарності,
26 жовтня 2004 року.