Вища рада правосуддя 9 січня звільнила суддю Баришівського районного суду Олену Литвиненко, яка в травні призупинила дію ліцензії українського лоукостера SkyUp.

Про це йдеться на сайті ВРП.

Перша дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя прийшла до висновку, що суддя Литвиненко порушила правила територіальної юрисдикції і положення ст.150 Цивільного процесуального кодексу, згідно з якими не можна вживати заходів забезпечення позову, які за змістом тотожні позовним вимогам, якщо при цьому спір не вирішується по суті.

Крім того, суддя не врахувала специфіки правовідносин між позивачем і відповідачем і, як наслідок, залишила без уваги положення спеціального законодавства – Повітряного кодексу України.

Вища рада правосуддя визнала це суттєвим дисциплінарним проступком і звільнила суддю.

Нагадаємо, в травні 2019 року Баришівський суд призупинив ліцензію SkyUp. Підставою для прийняття ухвали про призупинення ліцензії став позов від людини, яка ніколи не купувала квитків на SkyUp Airlines і не була її клієнтом.

Позивачка – мешканка Баришівки Оксана Пасенко – була підставною. Журналісти "Схем" знайшли цю жінку, і вона зізналася, що не зверталася до суду.

Рішення судді Литвиненко не призвело до зупинки польотів авіакомпанії і через кілька місяців було скасовано в апеляційній інстанції.