Колишній бранець “ДНР” журналіст Станіслав Асєєв передав президенту Володимиру Зеленському список тих, хто все ще перебуває у полоні.

Про це представник ЗМІ розповів у інтерв’ю DT.UA.

“Ці списки результати спільної роботи людей, які повернулися з полону. Ми звели до загального списку всі дані, які відомі. Це реальні люди, вони живі, ми їх бачили, і вони знаходяться в різних місцях так званої пенітенціарної системи Донецька і Макіївки. Це було перше і найголовніше питання”, – сказав Асєєв.

Журналіст не озвучив кількість людей, які потрапили у ці списки.

“Кількість людей я все-таки зараз озвучувати не буду тому, що це явно не всі люди, які там знаходяться. Але ми всі в різний час сиділи в різних місцях, і бачили різних людей. Тому звели все, що у нас було”, – зазначив він.

Наголошується, що у списки потрапили цивільні, яких звинувачують у тероризмі, шпигунстві та екстремізмі.

“Так як ми перетиналися в основному з чоловіками, жінки сидять в окремих камерах, то переважна більшість у списках — чоловіки”, – уточнив Асєєв.

Журналіст також бачить проблему в якості колишніх обмінних списків, тому що в числі звільнених 29 грудня 2019 року виявилися ті, хто там апріорі не міг бути.

За словами Асєєва, в попередніх обмінних списках були люди, які безпосередньо брали участь у тому, що відбувалося в донецькій в’язниці, відомої під назвою “Ізоляція”.

“Такі люди були і в попередніх обмінах і в цьому, і вони всі ще на свободі”, – зазначив він.

“Позитивний момент у тому, що, за словами президента, СБУ вже працює за ним. Також президент сказав, що, можливо, щоб такі помилки не повторювалися, такі люди як я перед обміном повинні переглядати списки. І навіть візуально відсіювати тих, хто співпрацював з окупаційною адміністрацією, або через свої особисті садистські схильності брав участь у знущаннях і тортурах. Насправді, відстежити, хто потрапляє в обмін дуже складно і тут грає роль величезна кількість чинників. І коригувати такі списки дійсно можливо тільки на фінальному етапі”, – резюмував Асєєв.

“В цілому, я побачив перед собою абсолютно втомлену і щиру людину… Людська участь завжди підтримує. Але Президент настільки безпосередня людина, що він буквально запропонував мені гроші мало не з гаманця”, – додав він.

Нагадаємо, що звільнений з полону український журналіст та блогер Станіслав Асєєв написав свій перший пост в соціальній мережі після тривалої перерви.