НАК "Нафтогаз України" припинила контракт з головою правління Державної газодобувної компанії "Укргазвидобування" Олегом Прохоренком від 15 березня 2019 року.

Про це повідомляється на офіційному сайті НАК "Нафтогаз України".

Повідомляється, що до затвердження спостережною радою "Нафтогазу" нового голови правління "Укргазвидобування" тимчасово виконувати обов'язки керівника цієї компанії буде керівник інтегрованого газового бізнесу "Нафтогазу" Андрій Фаворов.

За словами Фаворова, газовий дивізіон "Нафтогазу" буде орієнтуватися на підвищення операційної ефективності та конкурентоспроможності.

"Я поділяю високу оцінку професійних якостей Олега (Прохоренка) учасниками нафтогазового ринку України і вдячний за його внесок у розвиток "Укргазвидобування". Ми продовжимо роботу над збільшенням економічно обґрунтованого видобутку, розширенням нашої ресурсної бази, трансформацією "Нафтогазу" і збільшенням цінності компанії для наших акціонерів — народу України", — сказав Фаворов.

Нагадаємо, "Укргазвидобування" за чверть мільярда купило китайських кранів і російських насосних установок на МАЗах. Сума угод на 12 % нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі у 320,48 млн грн.

Також 20 грудня 2018 року Юрій Луценко повідомив про затримання двох посадовців "Укргазвидобування", "які налагодили схему отримання 10 % відкату за держзамовлення".

Однак Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила, що станом на 18 січня підозри у цій справі оголошено не було, запобіжні заходи не обирали.