51 працівника міліції звільнено за порушення українського законодавства під час виборів Президента України на Львівщині, – повідомив начальник УМВСУ у Львівській області Богдан Шкарада вчора, 21 червня, під час розгляду питання "Про звіт тимчасової контрольної комісії з питань перевірки фактів порушення виборчого законодавства України у Львівській області" на сесії Львівської обласної ради.

Перший заступник голови ДПА у Львівській області Микола Князевич повідомив, що протягом минулого і цього року відносно працівників ДПА у Львівській області було порушено 5 кримінальних справ за порушення виборчого законодавства, три кримінальні справи вже розглянуто, 47 працівників, які дискредитували себе під час виборів, звільнено.

Депутат М.Ваврин підняв питання щодо відкриття кримінальних справ проти депутатів обласної ради за ухиляння від сплати податків. М.Князевич повідомив, що наразі жодної кримінальної справи не відкрито, хоча вже затверджено регламент перегляду матеріалів за цими справами. Він зазначив, що не сплачено приблизно 4 млрд. грн. податків.

Депутати також висловлювали своє невдоволення щодо перебування на посадах керівників Кам’янка-Бузької та Городоцької ДПІ, людей, які, на їх думку, не повинні обіймати ці посади.

Заступник голови Апеляційного суду Львівської області Ігор Зварич повідомив, що в провадженні судів Львівщини перебуває 10 кримінальних справ, з яких 6 вже розглянуто, а протягом виборів у суди надійшло 6 тисяч цивільних скарг.

Депутат Львівської облради Роман Гайдучок наголосив на необхідності розібратися з фактом надання ДП "Львівські авіалінії" 70 тис. грн. благодійної допомоги фонду "Професіонал". На його думку, "Львівські авіалінії" не мали права надавати благодійну допомогу.

Депутати більшістю голосів затвердили звіт тимчасової комісії, у якому, зокрема, йдеться про необхідність начальникам УМВСУ у Львівській області та ДПА у Львівській області звернути увагу на те, що зволікання з "очищення" їх відомств від осіб, які порушували виборче законодавство, та непрозорість у призначенні керівників їх відомств, викликає обурення громадськості.

Окрім того, голові Львівської ОДА Петру Олійнику було рекомендовано повторно скерувати керівникам державних центральних установ подання про звільнення з посад керівників, яким на сесіях обласної ради 24 листопада та 14 грудня минулого року та 24 березня і 15 квітня цього року висловлено недовіру.

ЗІК