Як акцентував Олександр Ганущинстворення платформ для обговорення сприяють вирішенню проблем регіону, місцевого самоврядування, налагодженню міжнародних зв’язків. «Ми маємо час та натхнення і здатні переконати бізнес, і міжнародні фонди, що працюють в Україні підтримувати відкриті майданчики для обговорення наболілих проблем усіх областей, об’єднаних Карпатами», — наголосив він.

Так, за результатами III Форуму місцевого розвитку у Трускавці, який зібрав 2018 року понад 400 учасників, розроблено макрорегіональну стратегію розвитку Карпатського регіону, ініційовано реалізацію проекту регіонального розвитку в Українських Карпатах, відбувається підтримка ініціатив карпатських громад на регіональному рівні. Окрім того, важливим і продуктивним є Форум місцевого самоврядування на Сколівщині, де напрацьовуються спільні проекти розвитку громад.

Говорячи про успішну транскордонну співпрацю Львівщини, Олександр Ганущин акцентував, що Асоціація «Єврорегіон Карпати — Україна» — лідер у залученні коштів міжнародної технічної допомоги: шість проектів у рамках Програми транскордонної співпраці Польща — Білорусь — Україна 2014-2020 (в т. ч. у двох проектах — головний бенефіціар).

Загальний бюджет проектів — понад 12,5 млн євро (в т. ч. грант ЄС для українських партнерів — 6 млн євро, або понад 190 млн грн). Професійна консультаційна підтримка 11 транскордонних проектів загальним бюджетом близько 25 млн євро.«Саме успішна реалізація цих проектів у 2018-2020 роках буде нашою перепусткою до ще більших можливостей, котрі, переконаний, чекають нас на шляху до об’єднаної Європи», — зауважив Олександр Ганущин.

2018-го, за словами очільника облради, тривала співпраця Львівщини та Луганщини у межах проекту«Змінимо країну разом» у форматі освітніх, культурних, медійних обмінів. Відтак реалізовано 40 проектів на загальну суму 2,2 млн грн.

«2018 рік для нас став справді роком прориву у міжрегіональній співпраці з Луганщиною. Крім цього, ми виграли спільний проект із Міністерством освіти і науки, що передбачає спільні дії між 15 школами Львівщини і Луганщини. Переконаний, така співпраця має колосальне значення для об’єднання чи то пак “зшивання” країни», — акцентував голова ЛОР.

Важливо, що телеканал «Перший Західний» і ФМ «Галичина» мовлять тепер і на сході нашої країни, формуючи проукраїнську позицію у місцевих мешканців.