Кліматичні зміни пов'язані, зокрема, з нераціональним використанням земельних ресурсів. Щоб урятувати планету, людству треба змінити вподобання в їжі, вважають експерти ООН.

Середня температура повітря в світі зросла на 1,5 градуса за Цельсієм порівняно з доіндустріальним періодом. Одна з причин – неправильне використання земельних ресурсів, йдеться в доповіді Міжурядової групи експертів з питань змін клімату (IPCC), що була оприлюднена в четвер, 8 серпня.

Експерти цього органу ООН, що вивчає зміни екології на планеті, попереджають: якщо ця тенденція збережеться, продовольча безпека людства опиниться під загрозою. На сільське господарство, лісництво та землекористування припадає приблизно 23 відсотки світових викидів парникових газів, а також 80 відсотків вирубаних лісів та використання 70 відсотків доступної прісної води.

Згідно зі звітом, який два роки готували експерти з 52 держав, наразі приблизно 821 мільйон людей у всьому світі страждають від голоду; ще 1,5 мільярда – від нестачі в їхньому раціоні таких мікроелементів, як залізо та цинк. Якщо обсяг викидів і надалі зростатиме, це число також збільшиться. Крім того, до 2050 року 178 мільйонів жителів Землі можуть зіткнутись із нестачею питної води та опустелюванням.

Експерти закликають уряди та громадян у всьому світі діяти. Зокрема, потрібно оптимізувати ведення сільського господарства, відновити два мільярди гектарів уже виснажених земель, оздоровити ґрунти та зупинити вирубку лісів. Науковці підкреслюють, що звичайні громадяни також можуть вплинути на катастрофічні зміни клімату. Вони закликають їсти більше продуктів рослинного походження та зменшити споживання м'яса. Це допоможе скоротити обсяг шкідливих викидів, які продукує тваринництво, та звільнити землі для більш раціонального використання.