Голова СБУ Василь Грицак заявляє, що звинувачення СБУ в утисках бізнесу не є правдою.

Про це повідомляє “РБК-Україна“.

“Звинувачення СБУ в утисках бізнесу лунали неодноразово, тому свого часу я вирішив детально розібратися в цьому питанні. У вересні 2017 року за моєю ініціативою СБУ уклала меморандум про співпрацю з Радою бізнес-омбудсмена на чолі із Альгірдасом Шеметою, а в грудні того ж року – меморандум із Спілкою українських підприємців в особі її президента В’ячеслава Клімова. Ми разом створили робочу групу, на розгляд якої передали всі скарги представників бізнесу на дії СБУ задля детального аналізу правомірності вжиття органами та підрозділами Служби заходів”, – сказав Грицак.

За словами Грицака, результати розгляду систематично обговорювалися на спільних засіданнях за участю керівництва СБУ, представників Ради бізнес-омбудсмена, Спілки українських підприємців, Американської торгово-промислової палати та Європейської бізнес асоціації.

“З’ясувалося, що звинувачення Служби безпеки України в утисках бізнесу здебільшого, м’яко кажучи, є неправдивими. Так, у тому ж 2017 році з 16 справ, де, за інформацією скаржників, Служба була прямим чи опосередкованим учасником, у 13 справах було доведено, що СБУ діяла на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України”, – наголосив голова СБУ.

Грицак закликав припинити спекуляції на тему систематичних утисків бізнесу з боку Служби безпеки України.

Нагадаємо, що українському державному експортно-імпортному банку кредитування відновлювальної енергетики виділять 40 мільйонів євро.