Апеляційний суд Києва до 14 вересня 2005 року продовжив термін утримання під вартою звинуваченим у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе Миколі Протасову і Валерію Костенкові. Таку ухвалу прийняв у вівторок суддя апеляційного суду Станіслав Кравченко.

Як повідомлялося, в ніч на 1 березня були затримані декілька людей, підозрюваних у причетності до вбивства Гонгадзе. Генпрокурор Святослав Піскун заявив, що у справі про вбивство журналіста затримано осіб, що безпосередньо брали в ньому участь. Крім того, за його словами, слідству відоме ім’я людини, що дала наказ убити журналіста.

За його словами, у справі про вбивство Гонгадзе затримані дві особи, ще одна перебуває на підписці про невиїзд і четверта - в розшуку. «Два полковники, третій теж офіцер, а четвертий - це екс-начальник департаменту зовнішньої розвідки МВС України Олексій Пукач, який зараз перебуває в міжнародному розшуку», - повідомив Піскун.

3 березня Печерський місцевий суд Києва дав санкцію на арешт двох раніше затриманих співробітників міліції, підозрюваних у вбивстві Гонгадзе. Третій підозрюваний у справі залишається під підпискою про невиїзд.

7 березня Генпрокуратура пред’явила звинувачення в умисному вбивстві за обтяжливих обставин, здійсненому за попередньою змовою групою осіб, двом заарештованим за підозрою в причетності до вбивства журналіста. Люди, затримані за підозрою в скоєнні вбивства Гонгадзе, визнали себе винними в скоєнні злочину ще під час висування їм звинувачення - через десять днів після затримання.

Подробности