Київ відклав підписання міграційного пакту ООН до більш сприятливих умов.

Про це повідомляє сайт Міністерства закордонних справ.

Зазначимо, що 10-11 грудня в Марокко проходить конференція ООН щодо прийняття Глобальної угоди про безпечну, упорядковану та законну міграцію (міграційний пакт ООН). У МЗС наголошують, що українська делегація брала послідовну участь у всіх перемовинах.

Водночас зазначається, що в останні роки Україна зіткнулася з російською агресією, у результаті якої близько 1,5 млн громадян перетворилися на вимушених переселенців.

“Враховуючи викладене, Україна розгляне можливість приєднання до Глобальної угоди про безпечну, упорядковану та законну міграцію на іншому етапі за сприятливих умов”, — йдеться в повідомленні.

Крім того, уточнюється, що Україна продовжує виконувати зобов’язання щодо прав людини, реадмісії тощо. За даними Державної міграційної служби, станом на 1 жовтня 2018 року на обліку перебували 275 030 мігрантів. Тільки за дев’ять місяців цього року органи ДМС видали 10 410 дозволів на імміграцію, оформли 33 567 свідоцтв на тимчасове проживання.

“Україна вітає розвиток міжнародної співпраці у сфері міграції та відзначає важливу роль Міжнародної організації з міграції (МОМ) в цьому процесі. Українська сторона готова до продовження конструктивної співпраці з МОМ щодо широкого кола питань, пов’язаних із міграцією”, — додали в МЗС.

Зазначимо, що 7 грудня націоналісти пікетували МЗС через пакт ООН, який призведе до потоку мігрантів із Африки й Азії до України.

Серед найнебезпечніших положень акту організатори акції протесту називали такі: п. 16 (створення для мігрантів та суспільств сприятливих умов, що забезпечують повну соціальну інтеграцію та згуртованість), п. 6 (допомога справедливому й етичному найму працівників і забезпечення умов для достойної роботи), п. 5 (спрощення доступу до легальних міграційних каналів), п. 15 (охоплення мігрантів базовими послугами), п. 17 (викорінення всіх форм дискримінацій і заохочення, що ґрунтуються на фактичних даних суспільних обговорень з метою формування суспільної думки про міграцію), п. 13 (застосування практики розміщення мігрантів у центри тимчасово утримання тільки як крайній захід) тощо.

Нагадаємо, через міграційний пакт ООН у Бельгії — урядова криза.

А в Австрії заявили, що Глобальний пакт щодо міграції суперечить позиції держави та ставить під загрозу її суверенітет. Віце-канцлер країни зазначив, що міграція не є і не може стати правом людини.