Український політв’язень у Росії Станіслав Клих пробув у лікарні в Челябінську 5-6 днів, а результати його обстеження наразі невідомі.

Про це заявила російська правозахисниця Тетяна Щур, передає “Укрінформ”.

“Політв’язня направили до лікарні в Челябінську 6 грудня. А вже 11 грудня – етапували назад до в’язниці. Тому наш адвокат у лікувально-профілактичному закладі його вже не застав. Що стало причиною відправлення та який стан Клиха нині, наскільки обгрунтовані його скарги, поки що сказати не можу. Намагаємося щось прояснити, можливо, днями вдасться”, – сказала вона.

Раніше повідомлялося, що омбусмен Денисова надіслала листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій із вимогою надати українському політв’язню Станіславу Клиху медичну допомогу.

Нагадаємо, в травні 2016 року Верховний суд Чечні засудив Клиха і іншого українця Миколи Карпюка до 20 і 22,5 років ув’язнення відповідно в колонії суворого режиму за нібито участь в банді, вбивство і замах на вбивство російських військовослужбовців.

За версією російського слідства, Клих і Карпюк під час першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню.

Міністерство юстиції України неодноразово направляло до Росії запити про передачу Карпюка і Клиха.

Під час «слідства» до українців для вибивання свідчень застосовували тортури, які, за словами правозахисників, вплинули на психічне здоров’я Клиха.