Міністр оборони України Степан Полторак пояснив, чому захоплені Росією українські моряки під час атаки на наші катери у Керченській протоці не стріляли у відповідь.

Про це він заявив в ефірі телеканалу “Прямий”.

«Якщо б вони відкрили вогонь, я думаю, що навряд чи у нас сьогодні відбувалася би ця програма, і було би все по-іншому. Тому що Російська Федерація чекала і готувала цю провокацію», – сказав Полторак.

Міністр оборони також зазначив, що лише витримка моряків врятувала Україну від широкомасштабної агресії Росії.

«Тому що з тих перехоплень, які ми бачимо, з перемовин, які велись між кораблями ФСБ Росії і Чорноморського флоту та нашими моряками, де вони ображали, де вони нахабно поводилися, де вони в кінці кінців застосували зброю, – тільки витримка врятувала ситуацію від широкомасштабної агресії», – додав Полторак.

Нагадаємо, 25 листопада ввечері Росія атакувала українські катери у Керченській протоці. У Мережі з’явилося відео атаки.

За даними ВМС України, шестеро українських військовослужбовців отримали поранення. Московити ж кажуть, що внаслідок атаки в морі “отримали легкі поранення” троє українських військових. Також Росія захопила три українські військові катери.

26 листопада депутати Верховної Ради проголосували за введення воєнного стану на 30 діб від 14.00 26 листопада. Однак не в усій країні, а лише на території десяти областей, які межують із окупованим Кримом та невизнаним Придністров’ям.

27 листопада опублікували новий указ Президента про воєнний стан.