Президентський термін П. Порошенка добігає кінця, а рейтинг гаранта — достатньо низький, аби забезпечити йому перемогу на другий термін. За останні роки країна не мала практично жодних значних досягнень, якими можна було б похвалитися перед виборцями. Зашкальні масштаби корупції, скандальні рішення судів, які відпускають на волю хабарників, та постійно й необґрунтовано зростаючі ціни на все, особливо на комунальні послуги.

То ж за рік до виборів російськомовний парафіянин Московського патріархату Петро Олексійович раптом вирішує зробити для електорату щось патріотичне та водночас не збиткове для сформованої корупційної піраміди. І гарант вирішив засвітитися перед українцями в образі другого князя Володимира й ініціює надання українській Церкві томосу про автокефалію. Томос став одним із небагатьох досягнень Президента, а так звані порохоботи підняли його як бойовий прапор і носяться з ним Україною. Відтепер на будь-яке зауваження щодо дій чи бездіяльності Порошенка його прихильники всім “колять” очі томосом.

Нижче подаємо типовий діалог пересічного українського громадянина зі затятим порохоботом щодо стану справ у країні.

Громадянин: Не буду голосувати за Порошенка. Що він доброго зробив?

Порохобот: Та як то що? Так ж томос дали!!!

Громадянин: То й що? Це, звісно, добре, але невирішені загальніші проблеми, зокрема, корупція. Я й так в московську Церкву не ходжу і гроші туди не несу.

Порохобот: Корупція — справа тимчасова, а нам треба про стратегічні питання думати! Порошенко же ж — державник. Ввійде в історію як будівничий нашої рідної Церкви!

Громадянин: Гарно звучить, власна Церква — це добре, але не можна підміняти релігією питання, вирішення яких давно чекають виборці того ж Порошенка. Це банальний піар у вигляді томос-туру країною, підлаштованого під передвиборчу кампанію.

Порохобот: Так же ж безвіз дали!

Громадянин: А що мені з того безвізу? Я не можу злітати до Відня на філіжанку кави зі зарплатою 4 100 грн, бо доведеться потім місяць на сухарях із водою сидіти.

Порохобот: Та що ти все про матеріальне? Подумай про духовне! Томос же ж дали!!!

Громадянин: Так ціни виросли в рази, газ у вісім разів! Пішов із тисячею гривень на базар — приніс пакетик продуктів.

Порохобот: Але ж субсидію бідним людям дають! Уряд дбає про кожного малозабезпеченого!

Громадянин: Субсидія — це принизливе жебрацтво для мільйонів українців, а система її нарахування — несправедлива. Замість можливості пристойно заробляти і платити за послуги за об’єктивною ціною, люди повинні в чергах мало не битися, випрошуючи подачку від держави, щоб не замерзнути взимку у власних оселях. І тисячам українців не дали субсидії тому, що хтось із родичів за кордоном, або якщо купив стару вживану автівку.

Порохобот: Так же ж томос дали!!!

Громадянин: Автомобілі не дають розмитнити за європейськими цінами. За старенький «фольскваген» українець повинен на кордоні втричі переплатити його вартість.

Порохобот: Та ж томос дали!!! Кому потрібні ті дешеві неекологічні машини?

Громадянин: Президент грубо одурив виборців, обіцяючи завершити АТО за три дні, знаючи, що виконати цього не зможе. А наші хлопці гинуть майже щодня вже понад чотири роки.

Порохобот:  Ти що, зрадофіл чи москальський агент?!

Громадянин: Усіх, хто критикує владу, таврують зрадофілами і рукою Кремля. Як за Сталіна називали незгодних ворогами народу. Не посадили жодного топ-корупціонера. І тих, хто стояв за розстрілами на Майдані. Всі корупціонери, олігархи, «діамантові» прокурори, і навіть люди клану Януковича на волі й продовжують грабувати країну, а у в’язницю садять хіба що якогось алкоголіка, котрий поцупив металеву драбину.

Порохобот: А ти що, соціальну рекламу не бачив? Медична реформа запущена! В селах буде телемедицина, армія озброєна до зубів. Створена нова поліція! Буде в нас мова, армія, Церква. І є томос!

Громадянин: Ага, «жити стало краще, жити стало веселіше». А ти був у сільській лікарні чи лише бачив таку з пропагандистських телесюжетів Порошенка та Гройсмана? А чому в новій поліції опинилися всі старі корумповані «менти»? А ти знаєш, що більшість чесних хлопців уже покинули ряди нової поліції через корумпованість старого начальства?

Порохобот: Так таким, як ти, навіть хоч тризуб на Кремлі почепи, то скажете, що криво!

Громадянин: Цей Президент дискредитував ідеали Майдану і банально збагачується на посаді шляхом різних схем, таких як «Роттердам+», а в країні не змінилося практично нічого, нічого не зроблено для життя по-новому, по-європейськи.

Порохобот: Та ж Томооооос, курваааа!!! (вибалушує очі з диким лементом і розриває сорочку). Сходи до нової церкви та постав свічку, і тебе Господь попустить! Москальський провокатор!

Приблизно такими є основні аргументи порохоботів, котрі намагаються безкінечними розмовами про томос забезпечити Порошенкові ще один п’ятирічний термін «мальдівів і роттердамів».