До Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов від Київської Метрополія УПЦ Московського патріархату проти Міністерства культури України через необхідність внесення змін до статуту релігійних організації. Зокрема, УПЦ МП має вказати у назві свою приналежність до Російської православної церкви.

Про це повідомляє прес-служба суду.

“До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від Київської метрополії Української православної церкви до Міністерства культури України про скасування наказу про затвердження релігієзнавчої експертизи щодо встановлення переліку релігійних організацій (об’єднань), що підпадають під дію норм ч. 7 та ч. 8 ст. 12 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”, — йдеться в повідомленні.

Як зазначили у суді, позивач просить визнати протиправними дії міністерства щодо розміщення на його офіційному сайті та в газеті “Урядовий кур’єр” Переліку релігійних організацій, які підпадають під норми ч. 7 та ч. 8 ст. 12 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” та яким необхідно внести зміни до свого статуту та подати їх на реєстрацію у встановленому порядку.

Зараз вирішується питання про відкриття адміністративного провадження у справі.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2018 року набув чинності закон № 2662-VIII релігійних організацій, центр яких розміщений у державі, визнаній агресором.

Також “Вголос” повідомляв, що московські попи стверджують, що їх перейменування з УПЦ МП на РПЦ неможливе.