Цивільна гвардія Іспанії 10 січня розповіла про кримінальну справу про договірні тенісні матчі, фігурантами якої стали 83 людини. Серед них є 28 професійних тенісистів, один із них 2018 року навіть брав участь в US Open (імена спортсменів не розкривають). 15 фігурантів справи заарештували, інші наразі залишаються на волі. Про це повідомляє інформаційна агенція Meduza.

Розслідування почалося зі скарги Tennis Integrity Unit (TIU) — організації, яка відповідає за боротьбу з договірними матчами в тенісі. Представники TIU заявили про порушення на іграх турнірів серій ITF Futures і ATP Challenger. За версією слідства, за цим стояла етнічна кримінальна група вірменів, учасники якої робили великі ставки на результати матчів.

Злочинці робили ставки в Інтернеті під фальшивими іменами, щоб приховати доходи, отримані незаконним шляхом. Підозрювані вкрали особистості тисяч людей, зазначає Цивільна гвардія Іспанії. Відомство вважає, що злочинну схему використовували щонайменше з лютого 2017 року і вона принесла підозрюваним мільйони євро зиску. Точну суму їхнього передбачуваного доходу не називають.

У ході спецоперації, яку Цивільна гвардія Іспанії організувала разом із Європолом, провели 11 обшуків в дев’яти іспанських регіонах. Співробітники правоохоронних органів вилучили, зокрема, 167 тисяч євро готівкою, вогнепальну зброю, ювелірні вироби та торбинки (злочинці вкладали гроші в предмети розкоші). Крім цього, в рамках розслідування були заблоковані 42 банківських рахунки.

Залежно від їхньої ролі в незаконній схемі, фігурантам справи ставлять у провину участь у злочинній організації, підкуп, шахрайство, відмивання грошей, незаконне зберігання зброї та крадіжку особистих даних.