На вході по Почаївської лаври, яка зараз перебуває під Московським патріархатом, “касирки” запевняють відвідувачів, що в Україні триває громадянська війна, а РФ – наші “брати”.

Про це написав у “Фейсбук” історик та гід Ігор Лильо.

“Вперше за останні кілька років я потрапив в Почаївська лавру. Їхати не хотів. Іноземні клієнти наполягли. Бабка на касі з квитками спробувала в присутності мого замовника пояснити мені, що в нас громадянська війна, рашка – братушки. Повний набір. Культурно поставив на місце. І головне. Вхідний квиток два долари з людини. Кожен автобус з іноземцями – 100 доларів. Щодень – мінімум 3 автобуси. Жодних фіскальних документів. За такі гроші вони будуть стріляти. Запам’ятайте цей пост”, – пише Лильо.

“На книжковому прилавку продають літературу про новоросію, ікони з царського сімейства. Записки за здоров’я та упокій беруть лише з прихожан Московського патріархату, – коментує його допис користувачка Ірина Лавринюк, – бо все решта – то є секта та розкольники. Величезні білборди про це нагадують всім, що Київський патріархат, греко-, римо- католики, протестанти, різні бабтисти, єгови, суботники, недільники тощо у Лаврі небажані гості. Якщо перебуватимуть в Лаврі чи залишатимуть там записки – будуть сприйняті як антихристи. А ще агресія самих монахів, то є нонсенс! На голову не налазить!”

Вперше за останні кілька років я потрапив в Почаївська лавру. Їхати не хотів. Іноземні клієнти наполягли. Бабка на касі…

Опубліковано Ihor Lylo П'ятниця, 28 вересня 2018 р.