ПАТ “Сумигаз” оштрафували майже на 70 тисяч гривень за перекладення витрат на ремонт та заміну лічильників на споживачів. Про це повідомляють “Наші гроші”.

Відповідне рішення прийняли у сумському територіальному відділенні АМКУ. Під час розслідування вияснили, що облгаз Фірташа відмовлявся ремонтувати та замінювати несправні лічильники.

Антимонопольники наголосили, що займатися цими питаннями повинні облгази. Також ремонт та заміну лічильника здійснюють безкоштовно.

Скарги на “Сумигаз” подали понад півсотні споживачів. У ході перевірки проаналізували діяльність підприємства упродовж 2016-2018 років. Вдалося виявити понад 12 тисяч лічильників, за ремонт та заміну яких українці платили з власної кишені.

Облгаз свого порушення так і не визнав. На підприємство наклали штраф у розмірі 68 тисяч гривень і зобов’язали усунути порушення упродовж двох місяців.

Подаємо позицію “Сумигаз”:

Не зважаючи на те, що вартість природного газу з квітня 2015 року збільшилась майже у 6 разів, тариф на розподіл газу, який є її структурною складовою залишається незмінним.

Складова тарифу “Сумигаз” на ремонт та повірку лічильників газу побутовим споживачам не змінюється з квітня 2014 року. Одночасно, щороку кількість лічильників, які підлягають повірці та ремонту зростає, натомість збільшення витрат на це держрегулятор не переглядав. Це призводить до того, що газорозподільна компанія не в змозі забезпечити ремонт всіх приладів обліку споживачів.

Протягом 2017-2019 років компанія неодноразово зверталась до НКРЕКП із проханням переглянути тариф та передбачити статтю Витрати на заміну лічильників газу та/або створення обмінного фонду лічильників, але звернення проігноровані.

Лише наприкінці 2018 року НКРЕКП вперше погодила фінансування на формування обмінного фонду приладів обліку – 8,1 млн грн. На заміну індивідуальних лічильників, які не пройшли чергову повірку, передбачено 16,5 млн грн. До цього, не зважаючи на неодноразові звернення до держрегулятора, кошти не передбачались.

Оператор ГРМ вважає, що штраф накладений Антимонопольним комітетом через бездіяльність у вирішенні питання заміни лічильників, неправомірний, бо лише з липня 2017 року ПАТ “Сумигаз” 10 разів звертався до НКРЕКП з пропозиціями щодо вирішення питання.

Як писав “Вголос”, облгази не лякають мізерні штрафи.

Нагадаємо, що облгази Фірташа проігнорували рішення НКРЕКП і продовжують “малювати” донарахування у платіжках.