Через аварію на колекторі у Бердянську півміста залишилося без водопостачання.

У зв’язку з цим сьогодні, 29 січня, не працюватимуть школи та дитячі садки у нижній і верхній частині Бердянська, повідомляє сайт Запоріжжя 061.ua.

За інформацією міського відділу освіти, не приймають дітей всі навчальні заклади в центрі міста — школи № 1, 2, 16 і 9, гімназія № 1 і садочки № 3, 28 і 41. У Колонії не працюють БМЛ, школа № 20 і дитячий садок № 35, на Слобідці — школа № 6, навчальні заклади в мікрорайоні 8 Березня — школа № 4 і ДНЗ № 27. У нагірній частині — школа № 3, № 5, гімназія № 2, ДНЗ № 20 і 40. Навчальні заклади, розташовані на АЗМОЛ, АКЗ-РТС і в районі вул. Північної (школа № 11), працюють, проблем з водопостачанням там немає.

Нагадаємо, що в неділю, 27 січня, в місті сталася аварія з обвалом (одразу в чотирьох місцях) на магістральному каналізаційному колекторі, який відводить до 80 % стоків міста. Колектор виконаний зі залізобетонних труб і був введений в експлуатацію 2002 року.

Аварія сталася внаслідок газової корозії верхнього склепіння колектора. Вночі аварійна служба КП “Бердянскводоканал” розпочала ремонтні роботи по Мелітопольському шосе в районі зупинки “Спорткомплекс”.

Щоб усунути пошкодження, прийняли рішення припинити подачу води в нагірній частині міста, “Лисках”, центральній частині, у мікрорайонах Слобідка, Колонія, Курорт і Коса.

Для ліквідації аварії необхідно виконати ремонт трубогону довжиною 159 метрів (діаметр — 800 мм). Ремонт ускладнений через те, що колектор розташований на глибині п’ять метрів.

Аби забезпечити жителів Бердянська питною водою, її підвозять машини ДСНС. Загалом доправили 42 000 літрів води.