У Національному антикорупційному бюро розповіли, що викрили чоловіка під час того, як він передавав співробітнику Генеральної прокуратури хабар у 15 тисяч доларів.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«Пропозиція неправомірної вигоди надійшла посадовцю в лютому 2018 року, після чого він одразу поінформував про цей факт Генеральну інспекцію ГПУ. За цим фактом розпочато досудове розслідування, здійснення якого було доручено детективам НАБУ», – йдеться у повідомленні.

Слідство встановило, що хабар прокурору САП запропонував громадянин, якого обвинувачують у вчиненні злочинів, передбачених ч.4 ст.190, ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.3 ст.369 КК України.

«Усвідомлюючи, що за вчиненні кримінальні правопорушення може бути призначено покарання – позбавлення волі на строк від 5 до 12 років із конфіскацією майна, громадянин вирішив «домовитися» з прокурором, запропонувавши йому неправомірну вигоду в розмірі 30 тис. доларів», – зазначають у НАБУ.

За умовами «угоди», перша половина суми мала бути сплачена прокурору після зміни кваліфікації злочину на більш м’яку, друга — за фактом подачі клопотання до суду.

Чоловіка викрили і затримали в момент передачі першого траншу із заявленої суми.

1 жовтня йому повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.369 Кримінального кодексу («Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище»).