Управління капітального будівництва Чернівецької обласної державної адміністрації 18 жовтня уклало угоду на будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня в с. Рідківці (Новоселицький район) з місцевим ТОВ «Родничок-1» за 40,11 млн грн.

Про це пишуть “Наші гроші. Львів” із посиланням на дані системи Prozorro.

Школу в селі будують з кінця 2016 року. Саме тоді з фірмою «Родничок-1» уклали першу угоду. За даними єдиного веб-порталу використання публічних коштів E-data, управління капбудівництва Чернівецької ОДА 2016-го перерахувало «Родничок-1» за будівництво 9,45 млн грн. Ще 5,96 млн грн фірма отримала від УКБ 2017 року.  А наступного дня після укладання нової угоди — 19 жовтня 2018 року — ТОВ «Родничок -1» отримало авансовий платіж у розмірі 4,32 млн грн.

У середині літа цього року роботи з будівництва школи були призупинені. За інформацією місцевих медіа, УКБ Чернівецької ОДА здійснювало коригування проектно-кошторисної йкументації та очікувало на висновки державної експертизи. У вересні УКБ оголосило новий тендер на будівництво з очікуваною вартістю 40,3 млн грн.

Згідно з угодою, будівництво повинні завершити до кінця 2020-го. 2018 року освоять 15,74 млн грн, 2019-го — 13 млн грн, а завершального 2020-го — 11,37 млн грн.

Участь у торгах, крім переможця, зголосилися взяти ще два підприємства: ТОВ «С-Буд 1»іа ТОВ «Експріелтсервіс». Протягом аукціону фірми не торгувались і не знижували своїх пропозицій. При цьому найбільш економічно вигідною була пропозиція «Експріелтсервіс» — фірма пропонувала виконати роботи за 32,7 млн грн, тобто на 7 млн грн дешевше. Проте тендерний комітет її відхилив через невідповідності тендерної документації.

Пропозиція фірми «С-Буд 1» була дорожчою, і лише на 763 грн нижче від очікуваної вартості закупівлі. При цьому, підприємство виявилося пов’язаним із фірмою-переможцем.

Власником ТОВ «Родничок-1» є Микола Гавка, мешканець села Бояни (Новоселецький район). Він також володіє підприємством зі схожою назвою «Родничок» разом із Іваном Семенюком. Семенюк також мешкає в селі Бояни ф одноосібно володіє фірмою —конкурентом «С-Буд 1».

Микола Гавка є депутатом Боянської сільської ради, під час виборів він своїм місцем роботи вказував посаду заступника директора ТОВ «Родничок».

Його бізнес-партнер Іван Семенюк є безпартійним депутатом Чернівецької обласної ради, член фракції «Наш край». Семенюк один із найбагатших мешканців Буковини, ще 2008 року газета «Коментарії» оцінювала його статки у $26 млн. Він також володіє цілою низкою підприємств, серед яких — один із найбільших курортних комплексів Чернівецької області «Сонячна долина» та готель «Буковинська зірка».

Семенюк і Гавка володіють значною кількістю нерухомості як у селі Бояни, що за 17 км від Чернівців, так і в самих Чернівцях.

З початку 2018 року ТОВ «Родничок-1» отримало десять державних підрядів на загальну суму 42,19 млн грн, враховуючи поточну закупівлю.

Спільне підприємство Семенюка та Гавка «Родничок» із 2014 року участі в державних закупівлях не бере. А компанію «С-Буд 1» партнери вивели на державні тендери вперше.