Українська влада не каратиме тих мешканців Закарпаття, які в додачу до українського, набули угорське громадянство.
Про це глава МЗС сказав на прес-конференції в Ужгороді після зустрічі з представниками угорської меншини Закарпаття, інформує УНІАН.

“Звичайно є емоційна хвиля навколо того, що ми вислали угорського консула. Я ще раз пояснив: ми не звинувачуємо угорців у тому, що вони набувають друге громадянство в тому сенсі, що ми їх хочемо за це покарати”, – заявив Клімкін.

“Друге громадянство не передбачене українським законодавством, але прямого покарання за це немає, і от усі ці петиції, які дуже турбують зараз угорську громаду – звичайно ми їх засуджуємо. Яким чином можна говорити про депортацію наших громадян, які хоча і протиправно набули друге громадянство, але тим не менше, ми ж їх за це не караємо”, – наголосив глава МЗС.

“Я ще раз це пояснив, що не хвилюйтесь, оскільки тут якісь такі ідіотські міфи циркулюють: всіх будуть з дуальними паспортами тепер депортувати. Кого будуть депортувати? Для чого депортувати? Не пропускати через кордон. Кого не пропускати, для чого? І оці ідіотські міфи – вони реально розповсюджуються”, – заявив дипломат.

“Частково вони ідуть з угорських ЗМІ. Ми знаємо, оскільки там все, що завгодно написали. Але тим не менше, це звичайно провокаційна петиція, її ми мажмо засудити. Але чітко сказати – виконуйте всі українські закони. Якщо подвійне громадянство не передбачено українськими законами, ці закони потрібно виконувати. Але карати за це подвійне громадянство ніхто не збирається”, – наголосив Клімкін.

Водночас, він згадав про ст. 19 закону про державну службу, де сказано, що в разі подвійного громадянства, особа не може бути держслужбовців. “До речі всі представники угорської громади казали – ми готові виконувати українські закони. Я скажу, так ви ж читаєте… От 19 стаття закону про держслужбу. Про це ми погодились. Маємо працювати над цим далі, але маємо зменшити емоційний градус і підняти градус розуму і ангажування”, – сказав Клімкін.