Чи справді потрібно чекати на акції для купівлі нового автомобіля та коли вони бувають. Auto24 називає випадків акцій і знижок на нові автомобілі.

Ціни на нові автомобілі однієї марки та моделі в Україні в різних дилерів зазвичай однакові. За цим стежать імпортери відповідних брендів. Однак час від часу на нові автомобілі бувають акції, завдяки яким справді можна вигідно придбати машину.

Минулий модельний рік

Це найбільш розповсюджена причина зменшення ціни. Кожен автомобіль має чітку дату виробництва, закріплену у його VIN-номері. Вона не завжди може збігатися з модельним роком, наприклад, в американських авто модельний майже завжди на рік більше, ніж дата випуску. Однак коли автомобіль продають на вторинному ринку, покупці звертають увагу лише на рік виготовлення. Тому якщо зараз 2019 рік, то машина, випущена навіть наприкінці грудня 2018-го буде коштувати значне менше. Через це у прайсах дилерів машини минулого року набагато дешевші, ніж цьогорічні. Так само, як і на вторинному ринку. За такою акцією вигідно купувати машину, якщо ви не маєте наміру її незабаром продавати.

Після тест-драйву

У кожного дилера є тестовий парк, на яких вони проводять тест-драйви для потенційних клієнтів. Такі машини можна умовно назвати новими, адже на них уже їздили. Однак це «свіжі» машини — більше, ніж півроку-рік вони в такому статусі не бувають. Їх продають із суттєвою знижкою, однак тестові машини зазвичай бувають у максимальних комплектаціях, тому надто дешевими бути не можуть.

Авто минулого покоління

Часто буває, що автовиробник вивів на ринок нову модель, а дилери або імпортери не встигли продати цю ж модель минулої генерації. Тоді на автомобілі встановлюють суттєві знижки. Також вигідно купувати лише на довгий період, адже на вторинному ринку така модель швидше знецінюється.

Моделі з інших ринків

Не завжди імпортер певної марки може розрахувати ту кількість машин, які він у змозі продати. Або настають непереборні обставини, через які автомобілі у якійсь країні «зависають». Наприклад, якщо у США заборонили продавати дизельні авто одного концерну, а завод їх уже «наштампував» тисячі. Тоді імпортери інших країн забирають ці автомобілі для свого ринку та продають значно дешевше, ніж актуальні моделі. Але такі авто можуть бути не пристосовані до наших умов експлуатації та мати запчастини, які потрібно купувати лише за попереднім замовленням.

Зміна курсу валюти

Більшість цін на нові автомобілі закріплені в національній валюті. Тому коли курс гривні «скаче», за короткий період можна вигідно придбати авто. Однак деякі імпортери все ж прив’язують вартість авто до курсу на міжбанку. А інші дуже оперативно змінюють прайси. Тому на таку «акцію» потрібно бути готовим із «пачкою доларів» і дуже оперативно реагувати.

Знижка за кредит або 100-відсоткову оплату

Для того, щоб стимулювати купівлю автомобіля за певною фінансовою схемою, автоімпортер може надати знижку на автомобіль. За яких умов оплати її надаватимуть, залежить від актуальної мети продавця. Можливо, йому треба розпродати склад чи збільшити продажі у кредит чи лізинг. Знижка в такому випадку може бути невелика, але це також гроші.

На об’ємі

Якщо ви купуєте кілька автомобілів, вимагайте знижку. Також у багатьох дилерів чи імпортерів існують програми лояльності, які передбачають знижку на кожен наступний автомобіль. Якщо навіть такої програми немає, а ви купуєте у цього дилера не перше авто, все одно вимагайте знижку. Або хоча б безкоштовний комплект шин чи опцію у подарунок.

Непопулярна модель або модифікація

Часто буває, що деякі автомобілі на складі «застоюються». Це може бути пов’язано з тим, що в авто непопулярий колір, дивна комплектація чи непопулярна коробка передач (наприклад, «механіка» на преміум-авто). Щоб позбутись такої машини, дилер може зробити знижку. Однак подумайте, як ви потім продаватиме цю машину.

Авто з ушкодженнями

При перевезенні автомобілів нерідко бувають випадки, коли автомобіль потрапляє в ДТП. Дилер його ремонтує, однак потім змушений продати дешевше, адже машина втратила товарний вигляд. Таке авто можна купувати, адже зазвичай ремонт виконується якісно, на фірмовому СТО. Втім, частенько вітчизняні дилери приховують таку інформацію, тому при купівлі нового авто все одно належно перевіряйте його.

Ви виграли машину

Якщо на телефон, месенджер або інший канал зв’язку вам прийшло повідомлення про те, що ви виграли машину, це не акція, а стовідсоткове шахрайство. Жоден із автосалонів просто так не розігрує автомобілі чи не розпродає їх собі у збиток. Швидше за все, у вас виманять певну суму грошей (як податки чи першочерговий внесок) і зникнуть із ними.