Поки увага мільйонів глядачів усього світу була прикута до останнього сезону культової телесаги «Гра престолів», новий мінісеріал від того ж каналу «HBO» про Чорнобильську АЕС став найрейтинговішим в історії за даними ресурсу IMDb – найбільшої у світі бази даних про кінематограф. Про це пише «Forbes».

Як підкреслює оглядач видання, «Чорнобиль» дійсно дуже якісний серіал, хоча, по суті, являє собою документально-історичний твір.

Телеглядачі по всьому світу намагаються «кожен по-своєму» осмислити останній сезон і останній епізод популярного серіалу «Гра престолів» – і однією з фраз, які сьогодні можна побачити в різних оглядах, став такий заклик: «Тільки не скасовуйте підписку на «HBO», поки хоча б не подивитеся «Чорнобиль» (незадоволені кінцівкою серіалу, фанати «Гри престолів» заявляли, що відпишуться від каналу). Як підкреслює оглядач видання, цей серіал, який являє собою «страхітливу, але захоплюючу» розповідь про аварію на Чорнобильській АЕС, всього трьома поки випущеними серіями зміг встановити досить високу планку: він уже очолив рейтинг найкращих серіалів за оцінками користувачів сайту IMDB.

Нагадаємо, останній епізод у п’ятисерійному серіалі вийде 3 червня.

Незважаючи на те, що система голосування фанатів на сайті має ряд недоліків, судячи зі складу списку – а в нього також увійшли згадана «Гра престолів», «Пуститися берега» і «Прослушка», – йдеться дійсно про добірку найдостойнішої телевізійної продукції, вважає оглядач.

«Чи можна говорити про те, що «Чорнобиль» – кращий серіал в історії, коли вийшло всього лише три серії, я не знаю, але було б складно не погодитися з тим, що він є без перебільшення вражаючим досягненням в плані кінематографа і повністю заслуговує тих похвал, які йому дістаються, – йдеться в матеріалі.

На думку оглядача Forbes, єдиний неприємний момент полягає в тому, що «Чорнобиль» буде дуже коротким – «HBO» випустить навіть не вісім чи шість серій, як раніше припускали багато, а лише п’ять. «Ну а раз мова, як ви самі розумієте, йде про історичні події, другого сезону, які б хороші не були у серіалу відгуки, чекати не доводиться», – іронізує журналіст.

Словом, глядачам слід насолоджуватися «Чорнобилем», поки він не закінчився – і розуміти, що перед їх очима відбувається історична для телебачення подія, резюмує автор. І хоча аудиторія серіалу за чисельністю не перевищує 8% від загальної аудиторії «Ігри престолів», він дійсно залишається приводом не скасовувати підписку на «HBO», – зазначається у статті..

Зауважимо, сьогодні серіал «Чорнобиль» має найвищу оцінку глядачів – 9,7 на основі 64 тис. голосів.

Головні ролі в серіалі виконують Джаред Гарріс, Стеллан Скашгорд та Емма Вотсон.

Топ-10 рейтингу найвище оцінених серіалів на сайті IMDb має такий вигляд:

  1. «Чорнобиль» – 9,7 на основі 64 тис. голосів;
  2. «Планета Земля II» – 9,5 на основі 71 тис. голосів;
  3. «Брати по зброї» – 9,5 на основі 317 тис. голосів;
  4. «Планета Земля» – 9,4 на основі 147 тис. голосів;
  5. «Пуститися берега!» – 9,4 на основі 1,2 млн голосів;
  6. «Гра престолів» – 9,4 на основі 1,5 млн голосів;
  7. «Наша планета» – 9,4 на основі 10 тис. голосів;
  8. «Дроти» – 9,3 на основі 244 тис. голосів;
  9. «Космос: Подорож у просторі та часі» – 9,3 на основі 95 тис. голосів.
  10. «Блакитна планета» – 9,3 на основі 19 тис. голосів.

Як писав «Вголос », перший епізод серіалу по американському кабельному каналу HBO вийшов 6 травня.