Виповнюється 50 років запису останнього альбому The Beatles Let It Be. Режисер «Володаря перснів» Пітер Джексон стане автором нового документального фільму про те, як за кілька місяців до свого розпаду легендарний гурт записував цей альбом, повідомляє інформаційна агенція Meduza.

У стрічці використають 55 годин записів, знятих у січні 1969 року. Тоді The Beatles вирішили зробити фільм про роботу над своїми новими піснями і для цього щодня репетирували в присутності знімальної групи. Процес супроводжувався конфліктами — Джордж Гаррісон навіть на кілька днів вийшов із складу гурту. Фіналом проекту став концерт на даху студії — останній публічний виступ The Beatles у повному складі:

За словами Джексона, після знайомства з архівними кадрами він зрозумів, що «реальність дуже відрізняється від міфу». «Звісно, там є драматичні моменти, але немає такого сильного розладу, з яким проект так довго асоціювали. Неможливо відірватися, дивлячись на те, як Джон, Пол, Джордж і Рінго працюють разом і створюють пісні, які пізніше стануть класикою. А ще це смішно, життєстверджуюче і дивно душевно», — розповів режисер.

Назва і дату виходу фільму оголосять пізніше. Разом із стрічкою буде випущена і відреставрована версія оригінального фільму Let It Be.

Проект стане третім за останні роки помітним релізом із невідомими архівними матеріали The Beatles. У 2017-2018 рр. були випущені перевидання альбомів Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band і The Beatles із десятками раніше не публікованих записів. Поки невідомо, чи мА ють намір ще живі учасники The Beatles опублікувати разом із новим фільмом ще й аудіоархів сесій запису Let It Be, який раніше виходив на піратських дисках.