Фільм «Заборонений» про останні роки життя українського поета Василя Стуса, навколо якого відбувся скандал через сцену з Медведчуком, вийде 5 вересня 2019 року.

Про це Державне агентство з питань кіно, за підтримки якого зняли стрічку, повідомило у вівторок, 14 травня, на своїй сторінці у Facebook.

«Фільм про Василя Стуса – видатного поета, непересічну особистість, борця за незалежність України у XX столітті – викликав неабиякий інтерес у всіх ще на етапі створення. Нарешті український глядач побачить картину і зможе скласти власне враження про фільм, який бурхливо обговорювався і є дуже очікуваним», – зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Також опубліковано трейлер до фільму.

Зазначається, що проект стрічки «Заборонений» із робочою назвою «Птах душі» став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Картина розповідає про останні роки життя Василя Стуса, про його боротьбу з системою та про спроби опублікувати свою останню збірку віршів, яку він намагався передати з тюрми на волю.

Режисером фільму є Роман Бровко, авторами сценарію – Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов. Продюсер фільму – Артем Денисов, компанія «UM-GROUP». Головні ролі зіграли актори Дмитро Ярошенко, Віталій Салій, Олег Масленніков, Євгенія Гладій, Карина Шереверова, Діана Розовлян.

Картину в прокат випускає компанія «B&H Distribution».

«Вголос» писав, кум Володимира Путіна, член партії «За життя» Віктор Медведчук назвав «провокацією з боку американців» ситуацію з фільмом про українського поета і дисидента Василя Стуса.

Також додамо, сцену з Медведчуком «вирізали» із фільму про Стуса.