Жителі міста Кисельовськ Кемерівської області записали відеозвернення до влади Канади з проханням урятувати їх, бо Росія не дбає про них і не чує їх мольби. Про це повідомляють «Новости Киселёвска».

«Видобуток вугілля відкритим способом призвів до екологічної катастрофи цієї зими, коли весь світ говорив про чорний сніг. Жителі Кисельовська не раз відправляли свої звернення президенту Володимиру Путіну з благаннями про порятунок, але жодного разу ніхто не отримав жодної відповіді», — поскаржилися кузбасівці.

Мешканці Кузбасу також розповіли, що через жахливу екологічну обстановку зростає ризик онкологічних захворювань.

«У нас є діти, і ми не хочемо, щоб вони захворіли на онкологію… Ми вибрали Канаду, бо вона дуже схожа на наш Сибір. У нас є діти, і ми просто хочемо жити… У Росії про нас просто забули! Ми відчуваємо себе нікому не потрібними», – скаржаться росіяни у ролику.

Відео адресоване прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо і генеральному секретареві ООН Антоніу Гутерришу. Вони зізнались, що у зв’язку з нестерпною екологічною обстановкою в регіоні, свавіллям вугільників, бездіяльністю влади готові стати біженцями в іншій країні.

Відео на своєму каналі на YouTube опублікував відомий український журналіст Денис Казанський.

Він зауважив, що російський Кузбас є практично аналогом українського Донбасу. Це, за його слова, такий же регіон шахтарів, із тими ж проблемами.

Казанський зазначив, що поки в «Л/ДНР» люди стоять у довгих принизливих чергах, щоб отримати російський паспорт, самі росіяни тікають із країни через нелюдські умови життя і байдужість влади до їх проблем.

«Ось вона – та сама Росія, громадянами якої вони хочуть стати. Справжня, глибинна, а не та, яку їм показують по телевізору. Це на «Первом канале» Росія протистоїть Заходу і ставить йому ультиматуми. А в реальності – автохтони готові валятися у заходу в ногах, щоб тільки їх забрали з такої Росії. Уявляю, як дико жителям цього брудного, жебрацького Кисельовська читати новини про те, що десь люди готові воювати і ризикувати життям, щоб стати росіянами», – зазначив Казанський.

Журналіст, зокрема, закликав жителів Донбасу, які рвуться стати росіянами, задуматись, за чим насправді вони стоять у чергах.

«Це відео треба в ОРДЛО крутити, де люди сьогодні стоять у чергах за російськими паспортами. Нехай бачать, як виглядає реальне життя в РФ», — прокоментував ролик Казанський.

Нагадаємо, представники ЄС спільно заявлять про невизнання російських паспортів, які видає країна-агресор на території України.