Співробітники Департаменту контррозвідки Служби безпеки України завадили здійсненню потужного вибуху в селищі Краснопавлівка Харківської області. Теракт на території комплексу водопідготовки «Дніпро» КП «Харківводоканал» готував чоловік, якого завербувала ФСБ РФ. Про це пише «УНН» із посиланням на пресцентр СБУ.

«Оперативники спецслужби спільно з бійцями спецпідрозділу СБУ «А» затримали мешканця Харківської області після закладення та спроби приведення у дію вибухового пристрою на території комплексу водопідготовки «Дніпро» КП «Харківводоканал» у селищі Краснопавлівка. Зі слів затриманого, у лютому 2019 року він був завербований співробітниками ФСБ РФ у м. Бєлгород (Росія) та здійснив цей злочин за їх завданням», – зазначається в повідомленні.

«Диверсант заклав вибухівку у безпосередній близькості до ємності із хлором, яка технологічно задіяна в системі очищення води та у разі пошкодження відновленню не підлягає», – зазначається у повідомленні.

Вибух міг призвести до дестабілізації соціально-економічної обстановки в регіоні через припинення водопостачання у містах Харків та Лозова. Зокрема, експерти зазначають, що потужність використаної зловмисником вибухівки була еквівалентна двом кілограмам тротилу.

Громадянину України оголошено підозру про скоєння злочину, передбаченого ст.113 (Диверсія) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу.

Додамо, що перший заступник голови Служби безпеки Іван Баканов отримав звання лейтенанта одночасно з прийняттям на службу.