Деградація і зсув хребетних дисків через нерівномірно розподілене навантаження, защемлення нервових закінчень і болі в спині — все це може виникнути в результаті того, що ми займаємося звичайними рутинними справами. Про це повідомляє портал про здоров’я Ukrhealth.

За словами науковців, одним із буденних занять, здатних завдати серйозної шкоди хребту, є миття посуду. У людини, котра миє посуд, часто страждають міжхребетні диски грудного відділу, оскільки тіло зазвичай перебуває в напівзігнутому положенні, а руки — напружені. В результаті можуть почати мучити біль між лопатками.

Як зарадити? При митті посуду варто підставляти табуретку під одну ногу, зігнуту в коліні.

Також до проблем із хребтом призводить носіння торб і наплічників на одному плечі. Лікарі рекомендують носити рюкзак строго на обох плечах, а при носінні жіночої торбинки чергувати плечі.

Крім цього, терапевти радять стежити за тим, як дістаєте щось важке з верхніх полиць. Якщо у витягнутих вгору руках опиняється важкий вантаж, через найменший рух можуть серйозно постраждати хребетні диски. Завжди в таких випадках вставайте на крісло!

Підіймати тягарі також потрібно правильно, — інакше на окремі сектори хребта ляже відразу занадто велике навантаження, а це може викликати пошкодження хребців, розвиток грижі. Підіймати важкі предмети потрібно строго на легко зігнутих ногах, а якщо в обох руках потрібно нести важкі торби, то вантаж у них треба розподілити рівномірно.

Як повідомляв “Вголос”, в Одесі дев’ятирічна дівчинка зламала хребет на батуті в розважальному комплексі.