Наприкінці 2017 року майже 7 млн домогосподарств отримували субсидії. Згодом в Уряді запровадили жорсткіші критерії отримання пільг. Про це повідомляє голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.

Станом на кінець минулого року субсидії отримували майже 4 млн сімей. Їхня кількість зменшилася на 3 млн. За рік обсяг боргів за ЖКП зріс із 23 млрд гривень майже до 56 млрд.

Герус наголосив, що “Нафтогаз” має свердловини, які приноситимуть 300 % річних, однак компанія не має грошей, щоб їх бурити. Дефіцит коштів у “Нафтогазі” може призвести до того, що в Україні виникнуть проблеми зі закупівлею газу.

Борги теплокомуненерго перед “Нафтогазом” продовжують зростати. Компанія нараховує штрафи, відповідно, заборгованість стає ще більшою, невдовзі їх буде неможливо виплатити.

Експерт додав, що тоді, як 8 млн українців позбавили субсидій, ДТЕК Ахметова отримав додаткові пільги, які дозволили сплачувати менший податок у бюджет.

Андрій Герус підсумував, що сумнівні експерименти не можна називати реформами. Очікується, що наступна зима для українців буде ще складнішою.

Як писав “Вголос”, Нацбанк спрогнозував, як монетизація вплине на інфляцію.