За словами скандального священика РПЦ, протоієрея Всеволода Чапліна, що через створення української церкви Бог нібито може знищити Україну і всіх, хто живе в ній.

Такими погрозами Чаплін вибухнув у своєму Telegram-каналі “Православна політика” у відповідь на скарги ченців Свято-Успенської Почаївської лаври, що їх нібито виганяють зі святині.

“Усе йде до виселення ченців із Почаївської лаври. Після цього і взагалі після викорінення в навколишніх землях істинного православ’я — чи потрібні будуть такі землі Господу? Адже на них навряд чи мислимий буде порятунок — навіть у катакомбах… І чи не зробить Він так, що в цих землях взагалі нічого живого не залишиться на сотні років — і ніщо живе навіть перетнути їх не зможе? А зона, де люди століттями металися між православним Сходом і єретичним Заходом, виявиться страшним бар’єром між ними… Бог осміяний бути не може — Він карає”,— написав московський піп.

Як писав “Вголос”, раніше московські попи заявили, що не збираються залишати Києво-Печерську лавру, оскільки “вони українці і будуть жити на своїй землі”.

Глава Православної церкви України, митрополит Епіфаній розповів, що Святогірська, Києво-Печерська та Почаївська лаври перейдуть до Православної церкви України, ймовірно, впродовж року.