Президент України Петро Порошенко оголосив про завершення дії воєнного стану в десятьох областях України.

Про це він заявив під час засідання Ради національної безпеки й оборони.

“Зараз о 14.00 припиняється воєнний стан. Це моє принципове рішення, воно ґрунтується на аналізі всіх складових поточної ситуації безпеки в державі”, — заявив глава держави.

Як писав “Вголос”, сьогодні, 26 грудня, Закінчився термін введеного місяць тому воєнного стану в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській і Вінницькій областях.

Нагадаємо, 25 листопада ввечері Росія атакувала українські катери у Керченській протоці. У Мережі з’явилося відео атаки.

За даними ВМС України, шестеро українських військовослужбовців отримали поранення. Московити ж кажуть, що внаслідок атаки в морі “отримали легкі поранення” троє українських військових. Також Росія захопила три українські військові катери.

Весь склад ВМС підняли за тривогою, всі кораблі вийшли у море.

Рада національної безпеки й оборони на засіданні, що почалося після опівночі 26 листопада, підтримала рішення про впровадження воєнного стану в Україні на 60 діб.

26 листопада депутати Верховної Ради проголосували за введення воєнного стану на 30 діб від 14.00 26 листопада. Однак не в усій країні, а лише на території десяти областей, які межують із окупованим Кримом та невизнаним Придністров’ям.

27 листопада опублікували новий указ Президента про воєнний стан.