Сучасні авто рідко служать одному власнику більш, ніж десять років. Найчастіше авто міняють, як тільки виходить нова модель, але то в розвинених країнах. Для багатьох українських автовласників набагато актуальніші інші причини. Про них розповідає Auto24.

Декотрі автовласники вперто терплять хиби в роботі свого залізного коня, хоча зношена техніка красномовно волає їм: «Позбудься мене якомога швидше!» Господарі автомобілів витрачають величезні суми грошей на часті ремонти, намагаючись відновити працездатність агрегатів, але це має лише тимчасовий ефект, і через певний пробіг проблеми з’являються знову. Є кілька головних ознак, які свідчать про те, що улюблений автомобіль треба готувати до термінового продажу.

Однією з найбільш складних і дорогих робіт із відновлення автомобіля є ремонт силового агрегату. Крім великих трудовитрат, власник автомобіля влітає в копієчку, намагаючись відремонтувати зношений двигун. Така робота дуже делікатна і вимагає від майстра високого професіоналізму. Явною ознакою того, що власнику авто загрожує капремонт двигуна, є підвищена витрата мастила. Якщо кожні 1 тис. км пробігу треба доливати від 0,5 до 1 літра оливи, то капремонт — не за горами. Поява синього вихлопу і чорного глянцевого нагару на свічках, плаваючі оберти, велика витрата палива і зниження потужності двигуна також є тривожними симптомами.

Ремонт автоматичної трансмісії також дуже дорога процедура, тому, якщо ви стали помічати сліди оливи під коробкою передач, сторонні шуми в роботі агрегату, а передачі стали перемикатися гірше, час подумати про продаж машини.

Дуже неприємним «сюрпризом» є поява на кузові машини корозії. Цієї проблеми позбутися дуже складно, в більшості випадків корозія з’являється повторно навіть після ретельної обробки та перефарбовування. Особливо часто іржа з’являється в місцях із поганою вентиляцією, де скупчуються бруд і волога.

Хороший господар завжди уважно прислухається до роботи свого автомобіля та систематично проводить ревізію стану кузова. Набагато легше усунути проблему на початковому етапі, ніж мати великі фінансові витрати на капітальний ремонт. Якщо ж ви упустили момент і проблема вимагає великих капіталовкладень, також є сенс задуматися про продаж автомобіля.