Священика УПЦ МП в селі Копитов Корецького району Рівненської області, виштовхали через рішення громади про перехід в ПЦУ. Сталось це у суботу, 13 квітня.

Як повідомляє інтернет-видання UA: Рівне, Ігор Власюк служив в селі більше 20 років.

“Я захищаю УПЦ. Я прослужив 21 рік. Цих людей хрестив, ховав їх родичів і близьких. Вінчав… І зараз — бачите?” — сказав вигнаний протоієрей.

Інцидент трапився, коли прихильники Православної церкви України зустрілися з односельчанами, які виступають за Українську православну церкву.

Священика Ігоря Власюка вивели під руки з криками “Ганьба!”, а потім вигнали і його прихильників. Власюк заявив, що закони, прийняті державною владою – причина війни на Сході і зіткнень в селах через розпалення релігійної ворожнечі. Він також запевнив, що молиться за військових і за владу, але підтримує УПЦ.

Жителі села розповіли, що хочуть слухати в храмі служби українською мовою. Коли відбувався перехід в ПЦУ, Власюку запропонували служити в церкві по черзі з іншим священиком, проте він відмовився. Голосування громади за перехід з Московського патріархату відбулося ще в лютому, і до сих пір храм був опечатаний. Сьогодні прихильники ПЦУ принесли документ, що дозволив їм відкрити храм і після вигнання Власюка і прихожан, які підтримали його, пройшла перша служба українською мовою. Її провів священик, який спеціально приїхав з Корця.

На місце конфлікту виїжджали працівники поліції і швидкої. Поліцейські відновили громадський порядок, а медики оглянули Власюка і госпіталізували одну жінку. Варто відзначити, що в прес-службі УПЦ МП інцидент назвали “черговою провокацією рейдерів з ПЦУ”.