Про це повідомила прес-служба столичної прокуратури у Twitter.

Для затриманого суд також встановив заставу у розмірі 153 тисячі гривень.

За словами прес-секретаря прокуратури Києва Надія Максимець, повідомила, що підозрюваний повністю визнає свою провину, пише “Українській правді”.

Він розповів, що влаштував пожежу будівлю на території Києво-Печерської лаври навмисне. За його словами, він іноді там ночував. А підпалив приміщення через конфлікт з іншим безхатьком. Однак затриманий зазначає, що хотів підпалити лише матрац, який вони не могли поділити, а не цілу будівлю. Однак полум’я швидко поширилося по старій будівлі.

Максимець пояснила, що прокуратура клопотала про найсуворіший запобіжний захід у звязку з тим, що ця особа підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за яке передбачене покарання до 10 років позбавлення. До того ж він безробітний та не має постійного місця проживання.

14 січня 2019 року перебуваючи в кімнаті на другому поверсі нежитлової будівлі на вул. Лаврській, підозрюваний підпалив папір під старими матрацами, внаслідок чого здійнялась пожежа.

У прокуратурі зазначають, що зловмисник втік з місця вчинення злочину, однак невдовзі був затриманий працівниками поліції.

Дії 24-річного підозрюваного кваліфіковано за ч. 2 ст. 194 КК України (умисне пошкодження чужого майна, вчинене шляхом підпалу).

Як писав “Вголос”, у понеділок, 14 січня, на території Києво-Печерської Лаври виникла пожежа.

Через пожежу в Києво-Печерській лаврі у поліції відкрили кримінальне провадження.