Про це повідомила голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик у Facebook.

За її словами, у поліції вирішили, що хлопець скоїв самогубство, попри те, що ряд фактів свідчать про умисне вбивство, пов’язане із громадською діяльністю Миколи.

Зазначимо, Бичко періодично слідкував за ситуацією навколо очисних споруд.

“У систему, призначену для зберігання побутових нечистот, уже понад рік зливали промислові відходи. Як і решта місцевих, Микола був певен — це забруднює повітря та річку Уди, яка впадає в Сіверський Донець”, – наголошує Печончик.

За її словами, хлопець знімав на телефон усе, що відбувалося біля очисних споруд. Потім їхав до джерела, набирав воду й дорогою через ліс повертався назад. Після одної з таких поїздок хлопець і не повернувся – його знайшли повішеним у лісі  за два кілометри від очисних споруд.

Крім того, за словами Тетяни Печончик, слідчі із Чугуївського райвідділу поліції не вжили необхідних дій для розслідування вбивства Бичка.

Зокрема, під час слідчо-оперативних дій правоохоронці навіть не зняли мотузку з дерева, на якій знайшли повішеного хлопця, вони відрізали від неї лише шматок, а основний доказ — верхню частину мотузки — де могли знаходитися потожирові та інші сліди рук убивць, залишили.

“Потім мотузка зникла. Кору дерева, на якому знайшли повішеного хлопця, намагалися підпалити невідомі”, – додала Печончик.

За її словами, прокуратура Харківської області визнала порушення Кримінального процесуального кодексу слідчими при огляді місця події і заявила про притягнення винних до дисциплінарної відповідальності. Втім, ключові докази було втрачено назавжди.

Варто зазначити, що при цьому невідомі намагалися блокувати поширення інформації, яка стосувалася справи Бичка. Так, у групі селища Есхар у соцмережах зникали дописи про збори мешканців селища, і внаслідок цього все менше людей про них знали і приходили вимагати розслідування.

Печончик зазначила, що на початку наступного року на Харківщину має поїхати Тимчасова слідча комісія Верховної Ради, яка займається проблемою нападів на громадських активістів і, зокрема, буде вивчати справу Бичка.