З капітаном судна Sea Shark – громадянином України Віталієм Нестеренком, затриманим військовими Єгипту за порушення кордону, перервано зв’язок.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на керівника проектів благодійної організації «Фонд допомоги морякам «Ассоль» (Одеса) Андрій Шевченко.

За його словами, завтра очікується повернення п’яти моряків з команди танкера Sea Shark, який з вантажем нафти з грудня 2018 року утримувався військовими Єгипту. При цьому вдень у неділю в організацію надійшло повідомлення, що зв’язок з капітаном перерваний.

«Буквально щойно надійшла інформація, що у капітана екіпажу – громадянина України – вилучено мобільний телефон. Зв’язок з ним перервано…», – сказав Шевченко.

Він пояснив, що в складі екіпажу – 31 особа, серед яких 17 українців, двоє кримських моряків, 11 громадян Індії, Філіппін і Шрі-Ланки, а також – громадянин Азербайджану.

Як зазначив Шевченко, зусилля для звільнення моряків об’єднали, зокрема, посольство України в Єгипті, співробітники консульської служби України, а також дипломатичні відомства країн, чиї представники були в екіпажі.

«Перші п’ять українців екіпажу рано вранці 27 травня, транзитом через Стамбул, повинні прибути додому», – зазначив Шевченко.

Він пояснив, що в «Ассоль» за допомогою представники екіпажу звернулися в середині травня – співробітники організації консультували родичів моряків і були на цілодобового зв’язку з капітаном і екіпажем судна. Організація направила звернення в МЗС України, посольство України в Єгипті та адміністрацію прапора судна.

Представник «Ассоль» з посиланням на інформацію екіпажу зазначив, що танкер минулого року затримали через ненавмисне входження в територіальні води Єгипту і пред’явили позов на 56 млн дол. Власник судна і фрахтувальник вели переговори з єгипетським флотом, щоб звільнити судно й організувати зміну екіпажу. Проте 19 травня надійшла інформація про те, що танкер з вантажем планується перемістити в невідомому напрямку, а екіпажу погрожують застосуванням зброї. Єгипетські військові наказали команді розділитися на групи і зібратися в різних приміщеннях. Незважаючи на погане самопочуття деяких моряків, військові відмовилися допускати до них лікаря.

«Десять моряків, серед них п’ять українців, того ж дня перемістили на іншу військову базу. Після проходження всіх формальностей їх помістили в готель. І рано вранці в понеділок, 27 травня, саме цих п’ятьох українців очікують в аеропорту «Одеса», – розповів Шевченко.

Як зазначається, ВМС Єгипту, утримуючи решту екіпажу в приміщеннях на судні, своїми силами перегнали танкер і вивантажили нафту, після чого наступна частина моряків була знята з борту.

Шевченко додав, що пізно ввечері 25 травня надійшла інформація про те, що решту екіпажу разом з українським капітаном звільнено і направлено в готель. Повідомлялося, що всі вони очікують оформлення відповідних документів і повернення додому. Однак зараз Шевченко не зміг уточнити, коли це станеться, що зараз відбувається з моряками і яка доля капітана.

Нагадаємо, танкер Sea Shark разом з екіпажем було затримано 18 грудня 2018 року компетентними органами Єгипту за порушення кордону.

Як писав «Вголос», у Єгипті пообіцяли сприяти виїзду українських моряків з країни.