СБУ викрила схему протиправного отримання та збуту інформації з обмеженим доступом із автоматизованих систем митниці Держаної фіскальної служби. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

«Оперативники спецслужби встановили, що державний інспектор Одеської митниці за посередництва двох мешканців Вінниці налагодив механізм отримання неправомірної вигоди за продаж інформації з обмеженим доступом, яку зберігають та обробляють в автоматизованій системі митного оформлення ДФСУ «Інспектор-2006». За грошову винагороду зловмисники передавали зацікавленим особам інформацію про перетин державного кордону транспортними засобами на іноземній реєстрації та персональні дані водіїв», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що співробітники СБУ задокументували кілька фактів збуту зловмисниками службової інформації на загальну суму 30 тисяч гривень.

Обох посередників правоохоронці затримали у Вінниці відповідно до ст. 208 Кримінального процесуального кодексу під час чергової спроби продажу даних. Одночасно на робочому місці затримали державного інспектора.

Вирішують питання щодо повідомлення затриманим про підозру в скоєнні злочинів та обрання запобіжних заходів. Для встановлення всіх обставин справи та притягнення до відповідальності посадовців ДФС, котрі можуть бути до цього причетні, тривають слідчі дії.

Як повідомляв “Вголос”, подав у відставку перший заступник глави СБУ Демчина.