Станом на перший день весни до лав ПЦУ приєдналися 402 парафіяльні храми та два кафедральні собори колишньої УПЦ МП.

Згідно з мапою переходів релігійних громад до ПЦУ, 27 лютого Московський патріархат покинули дві парафії у Чернігівській області — у селі Крути Свято-Михайлівська церква та у селі Дроздовиця Свято-Покровська церква.

На Волині до української Церкви перейшли три парафії у селі Біличі — Свято-Михайлівська церква, у селі Сусваль — Свято-Різдво-Богородична церква та в селі Ощів — Свято-Хрестовоздвиженська церква.

У Черкаській області — церква Святих мучениць Віри, Надії, Любові і Софії у селі Бужанка. У Харківській області до ПЦУ перейшла церква Святого Архистратига Михаїла у селі Таранівка. У Житомирській області в селі Топори перейшла церква Св.-Іоано-Богословська та у Вінницькій області церква Свято-Різдва Богородиці у селі Четвертинівка.

Також 26 лютого до ПЦУ приєдналась Свято-Троїцька церква у селі Смичин Чернігівської області.

Нагадаємо, в Україні створили інтерактивну мапу переходів парафій до ПЦУ.

Раніше повідомлялось, що ще один район Львівщини повністю очистився від Московського патріархату.

До Православної церкви України приєдналася також і парафія легендарного села Крути на Чернігівщині навіть попри потужний тиск московських попів.

Як писав «Вголос», у Волинській області у неділю, 24 лютого, одразу чотири парафії покинули Московський патріархат і перейшли до Православної церкви України.