Люди, які ніколи не мали стосунку до війни, живуть у побутовому безпам’ятстві, ходять на роботу, розважаються, ніби нічого й не відбувається, ніби немає війни і не гинуть наші воїни на сході України. А для багатьох бійців, які повернулися, це стало справжнім шоком.

Про це в інтерв’ю “Вголосу” розповів Михайло Бриних – журналіст і письменник, який написав сценарій до фільму «Іловайськ 2014».

«Бо виходить, що ніби в одній країні живемо, але у різних всесвітах, які між собою не перетинаються, хоча й мали б, – зазначив він. – Наша національна забудькуватість – безпрецедентна, і таке враження, що з кожним роком українців дедалі більше вражає амнезія».

Тому, за словами Бриниха, мають бути розуміння і усвідомлення, що війна триває, усвідомлення її масштабів, розставлення акцентів на тому, що це російська агресія і війна з Росією, а не якісь розбірки із сепаратистами.

Відтак він переконаний: фільм про трагедію Іловайська українці мають подивилися, аби знати і не забувати про те, що таке справді відбулося 5 років тому.

«Треба нагадувати про ці моменти, адже щодалі, тим більше лунають дивні розмови мало не про громадянську війну. А такого бути просто не може, бо це образа пам’яті тих бійців, які загинули від рук московітів», – резюмував сценарист.

Більше читайте тут: «Я не уявляю, як показувати це кіно дружинам і матерям загиблих бійців»: Михайло Бриних про фільм «Іловайськ 2014».